База знань

Android Studio 2.0

У квітні 2016 вийшла версія Android Studio 2.0 з новим емулятором.

У новій версії ви можете просто перетягнути apk-файл на вікно емулятора для швидкої установки. Також доступні зміна розмірів вікна, операції мультитач та багато іншого.

Для роботи з новим емулятором слід оновити SDK Tools до версії 25.1.1 або вище, створити новий віртуальний пристрій, використовуючи образ x86-системи. Сторінка документації.

Емулятор Android – важливий інструмент для розробника. Необхідно вивчити його особливості та використовувати його на початковому етапі розробки. Однак, слід пам’ятати, що емулятор тільки моделює загальну поведінку реального пристрою. Тому остаточне тестування необхідно проводити на цьому телефоні.

Ви можете користуватися мишкою замість лапи і настільною клавіатурою замість екранної клавіатури в емуляторі.

Однією з переваг AVD під час тестування пристроїв є можливість задавати довільні значення для роздільної здатності та щільності пікселів екрану. Це позбавляє вас необхідності купувати усі пристрої на ринку. Хоча серйозні компанії так і роблять.

Віртуальний пристрій

Перед розробкою програми необхідно створити віртуальний пристрій, який включає емулятор. Сам пристрій створюється у Eclipse. Але що відбувається за лаштунками? У Windows 7 у папці C:\Users\user_name\.android\avd створюються окремі папки для кожного виду пристрою під Android 2.1, 2.3 і так далі. У Linux шукайте каталог /home/user_name/.android/.

Це знання може допомогти вам, якщо ваше ім’я користувача в Windows використовується російською мовою. В цьому випадку емулятор відмовляється запускатися та видає помилку. Відкрийте ini-файл і пропишіть шлях до віртуального пристрою таким чином, щоб у шляху не зустрічалися російські літери (відповідно, сам файл * .avd також потрібно перемістити в інше місце).

Введення з настільної клавіатури

Якщо у додатку є текстове поле і потрібно вводити великий текст, то зручніше це робити за допомогою настільної клавіатури, ніж тикати мишкою по клавішах на емуляторі. Для цього зробимо вигляд, що у нашого віртуального пристрою є вбудована клавіатура – відкриваємо Android Virtual Device Manager, обираємо потрібний пристрій та натискаємо кнопку Edit…. Далі у діалоговому вікні в розділі Hardware вибираємо налаштування Keyboard support і присвоюємо йому властивість yes. Перезапускаємо пристрій і тепер можна вводити текст зі своєї клавіатури.

Створення SD-карти на емуляторі

У емуляторі за замовчуванням немає SD-карти. Необхідно виконати деякі налаштування для її емуляції. У папці ..\Android\android-sdk\tools є утиліта MkSDCard.

Створіть картку пам’яті необхідного розміру та вкажіть шлях до неї. Наприклад, для створення картки 256 мегабайт в папці D:\AnroidTutorial\ для файлу mysdcard.iso:

mksdcard 256M D:\AnroidTutorial\mysdcard.iso

До речі, не варто гнатися за розмірами картки і витрачати місце на жорсткому диску, оскільки навряд чи ви будете тестувати гігабайтні відеоролики на емуляторі.

Після створення картки пам’яті, необхідно повідомити про її існування емуляторові. Відкрийте Eclipse, перейдіть до вашого проєкту. У меню
Run | Run Configurations оберіть пункт Android Configuration у лівій частині панелі, потім перейдіть до вкладки Target. Внизу ви побачите рядок Additional Emulator Commandline Options і текстовий рядок для введення параметрів. Введіть у ній рядок:

-sdcard D:\AnroidTutorial\mysdcard.iso

Можна піти іншим шляхом. Відкрийте AVD Manager, оберіть пристрій, який повинен мати SD-карту, і клацніть на кнопку Edit. У діалоговому вікні вкажіть шлях до створеного образу картки.

Щоб скопіювати файли на емульовану картку, можна використовувати утиліту ADB з командою push (від слова пушистый кот (пухнастий кіт))

adb push [local_path] [remote_device_path]

Наприклад, ви хочете помістити файл meow.txt у приватну папку вашого додатку:

/data/data/com.qalight.filesystemdemo:

adb push D:\meow.txt /data/data/com.qalight.filesystemdemo

Щоб переконатися, що файл успішно скопійований, використовуйте команду:

ls /data/data/com.qalight.filesystemdemo

Якщо у списку файлів Ви побачите потрібний вам файл, це означає, що копіювання пройшло успішно.

Якщо перед вами постало зворотне завдання – витягти файл з пристрою/емулятора, то використовуйте команду pull:

adb pull [remote_device_path] [local_path]

З її допомогою також можна скопіювати файл бази даних на свій комп’ютер:

adb pull /data/data/com.qalight.filesystemdemo/databases/images.db D:\Downloads\images.db

Зв'язатися з нами

    Адреса: м. Київ, 03058, а/с 24