Написання комбінованих тестів UI та API. Написання BDD тестів

Дата старту:

29.08.2023

Тривалість:

25 годин

Онлайн
Вечір

19:00-21:30

Вт

Чт

Пн

19:00-21:30

Вт

19:00-21:30

Ср

19:00-21:30

Чт

19:00-21:30

Пт

19:00-21:30

Сб

19:00-21:30

Нд

19:00-21:30

Ціна

7 105 грн

Записатися на курс

Курс «Написання комбінованих тестів UI та API. Написання BDD тестів» (25 годин) – тестування бек-енду часто зводиться до тестування API, тому цей вид тестування і був доданий у вивчення «Автоматизації тестування». Ви навчитеся писати тести, використовуючи бібліотеку RestAssured, яка практично є стандартом для написання тестів для API.

Потрібно відзначити, що все більше проектів обирають підхід BDD для роботи. У ньому повинні брати участь всі в команді: і бізнес-аналітики, і мануальні QA, і автоматизатори. Тому в цьому курсі ви навчитеся писати автотести, використовуючи готовий фреймворк Cucumber для написання автотестів з використання BDD. У цьому курсі:

  1. Написання API тестів.
  2. Написання UI тестів з використанням Cucumber.
  3. Написання комбінованих тестів API + UI.
  4. Дізнаєтеся, що таке Selenium Grid.
  5. Навчитеся налаштовувати завдання на сервері безперервної інтеграції Jenkins.
  6. Пройдете тестове інтерв’ю на автоматизатора.

Пройшовши цей курс Ви отримаєте практичний досвід написання API та BDD тестів, налаштуєте job на CI (Jenkins). А також пройдете тестове інтерв’ю на автоматизатора.

Додаткова інформація:

Автотести на API є швидшими, ніж UI. А щодо перевірок, вони часто навіть перевищують перевірку UI. Однак вони не настільки зрозумілі для початківців і вимагають окремого розгляду. В цьому курсі ми якраз і згадаємо, що таке API. Дізнаємося, як можна за допомогою автотестів відправляти REST-запити, перевіряти статус-коди і як перевіряти дані, що приходять у відповіді від сервера.

Окрему увагу потрібно приділити таким тестам, в яких використовуються обидва підходи – UI та API. Що ж це можуть бути за тести? Наприклад, вам потрібно зробити підготовку до тесту, який завантажує файли на сервер, а потім через UI зайти і провести якісь дії з цими файлами. Або, якщо уявити будь-яку соціальну мережу, то прикладом може бути API, який створює, наприклад, десятки постів, а на UI потім ми перевіряємо появу скролла, або сортування, або кількість відображуваних постів на сторінці. Прикладів може бути багато, проте варто зауважити, що їх всі можна пройти через UI, але автотести будуть набагато довшими і менш стабільними. Саме тому і використовується комбінований підхід, коли ми в одному тесті використовуємо API та UI.

Для чого ж використовується BDD підхід в написанні автотестів? На проекті є багато користувачів автотестів, і часто буває так, що вони не мають знань із автотестування. Це і аналітики, і представники бізнесу, та й розробники часто не хочуть заглиблюватися в тестування. Саме для цього і потрібен BBD – підхід, що дозволяє писати тести в певному форматі, використовуючи мову, зрозумілу кожній людині. На курсі ми напишемо тести, використовуючи один із готових фреймворків – Cucumber.

Також Ви отримуєте:

Свідоцтво про закінчення курсу

Найбільш затребувані знання на сьогодні

Програма курсу:

1 API – приклад роботи з Get and POST – RestAssured.
2 Практика API.
3 Написання тестів з використанням Cucumber (BDD).
4 Написання тестів з використанням Cucumber (BDD).
5 Використання API в UI тестах.
6 Використання API в UI тестах.
7 Continuous integration (Maven, Jenkins) (налаштування).
8 Знайомство з Selenium Grid, Selenide.
9 Інтерв’ю на автоматизатора.
10 Захист свого проекту.

Читати далі