Новини

Андрій Микитенко. Історія успіху

09.08.2021

Сьогодні розкажемо історію одного з наших випускників, якими пишаємося. Андрій Микитенко – це приклад рішучості, наполегливості та відданого руху до поставленої мети. З чого він починав, яким був його шлях до ІТ та чим він займається сьогодні – Андрій розказує далі сам.

Що було до ІТ

Навчання на Базовому модулі тестування я почав З грудня 2018 року. Тоді моя дівчина розповіла про свою колегу, яка закінчила курси QALight перед тим, як її взяли на роботу тестувальницею. Колега залишилась задоволеною та порадила саме ці курси.

Раніше я працював за спеціальністю «водопостачання та водовідведення». Мав декілька наукових публікацій, авторське право на базу даних. Але весь свій потенціал зміг проявити лише в галузі ІТ. Так, завдяки QALight я отримав довгоочікуваний оффер і став тестувальником. З тих пір життя змінилось – і професійне, і особисте, і фінансове.

«Навіть жарти на перерві були корисними»

Навчальний процес багато в чому залежить від викладача. Моїм наставником був Денис Годованний і я абсолютно впевнений – мені дуже пощастило, що потрапив саме в його групу. Сьогодні важко знайти дійсно сильного спеціаліста, який вміє та знає, як подати складний матеріал правильно. Пам’ятаю, що зайвих балачок чи «води» взагалі не було – все було чітко та по суті. І лекції, і домашні завдання, і навіть жарти на перерві – викладач наповнював нас виключно необхідною інформацією.

Під час проходження базового курсу я поглибив знання та покращив навички тестування програмного забезпечення. Курси та навчання проходжу систематично – галузь вимагає постійного вдосконалення знань.

Мої перші співбесіди

На першу співбесіду я потрапив уже за тиждень після переїзду в Київ. Компанія розробляла мобільні ігри. Я тоді ще не знав про QALight, і мені треба було просто «набивати шишки», аби знати, до чого готуватись. Настрочив тестове завдання на п’ятьох аркушах і мене запросили. Ох, і маячні їм намолов на співбесіді… Запам’яталось, що треба було протестувати стілець, на якому я сидів. А сидів я на ньому як вкопаний. До речі, дуже радий, що туди не потрапив – я дізнався, що там працюють за безцінь.

«До свого першого оффера я мав 7 відмов»

Щоб отримати перший оффер на посаду тестувальника, мені довелось кинути роботу, переїхати до Києва та вчитись чотири місяці з самого ранку до вечора. Щодня. Без додаткового заробітку. Це був один із найважчих періодів життя, і я не пам’ятаю, щоб пропустив хоч одне заняття в QALight. Довелось «їсти великою ложкою» весь матеріал, необхідний тестувальнику – від книг та статтей до відеоуроків та проходження курсів.

Перед отриманням першого оффера я отримав сім відмов. Основною причиною була «відсутність комерційного досвіду». А де ж його взяти, коли нікуди не беруть? Знаєте, це таке замкнуте коло, яке починає забирати моральні сили та бажання вчитись далі. Але Денис, викладач, мене порекомендував в одну з компаній, в якій колись сам починав свій шлях в ІТ. Співбесіду я вкотре пройшов позитивно, але оффер надіслали вперше. Якби не QALight, я навіть і не знаю, скільки б ще довелось ходити без роботи.

А тепер – автоматизація!

Півроку тому я вирішив, що готовий до змін і спробував себе в автоматизації. Пройшов на позицію Middle Automation QA Engineer. Цікавий напрям, що відкриває багато цікавих можливостей. Головне – розвиватись і вміти застосовувати свої навички.

Студентам і випускникам присвячується

Перш за все, серйозно налаштуйтесь на навчання в QALight та майте на увазі, що нічого легкого в галузі ІТ немає. Якщо на якомусь етапі здається, що все знаєте – будьте впевнені, що це не так. Тим, хто закінчить курс – отримати якнайшвидше оффер та першу зарплату.

Щодо співбесід, можу порадити – сприймайте працівників компанії як своїх потенційних колег. Якщо бачите, що «щось не те» – не витрачайте на цю компанію час та сили. Готуйтесь до питань з теорії тестування ПЗ та клієнт-серверної архітектури. Є речі, які потрібно зазубрити, а є такі, які потрібно осмислити, усвідомити, «з’їсти». І ще – після першої співбесіди готуйтесь до другої. Налаштуйтесь, що оффера Вам можуть і не дати, навіть якщо Ви відповіли правильно на всі запитання.

Ну, а QALight бажаю процвітання і вкотре дякую Вам за те, що відкрили мені двері в ІТ.