Новини

Антон Голубков. Історія успіху

01.07.2019

g_anton

Антон Голубков – один з тих щасливців, які після отримання освіти працюють за своєю спеціальністю. Але, не зважаючи на це, тільки пройшовши курс з тестування та почавши працювати у цій сфері, він зрозумів, що його покликання – саме QA. Про свій шлях Антон розповідає далі.

«Я магістр міжнародної економіки за спеціальністю «Міжнародна торгівля». Власне, у торгівлі я й пропрацював усе свідоме життя.

Пройти курс в QALight мені порадив старий товариш, який також навчався в цьому тренінг-центрі. Чесно кажучи, я нічого не очікував від навчання – від слова «зовсім». Перед очима були два приклади, які закінчили навчання та пішли працювати. Значить, і я зможу.

«Вчитися не важко, важко – не вчитися»

Дуже важлива річ зі мною відбулася на першому занятті – мене «запалили». До того ж, запалили так, що я пару днів ходив як у тумані, переосмислюючи взагалі все, що відбувається зі мною та навколо мене. Це було дуже дивне, але приємне відчуття. У подальшому воно мені дуже допомогло, тому що інформації приходилося поглинати дуже багато. Як це правильно та максимально ефективно робити, нам теж розповіли. Вчитися не важко, важко – не вчитися.

Я взагалі не пам’ятаю, щоб я за такий короткий проміжок часу прочитав таку величезну кількість навчальної літератури. І курси вже пройдені, а звичка залишилася – не читати не можу, а белетристика майже не заходить. Доводиться увесь час навчатися.

«Ідеальна співбесіда»

Мені було неважко знайти роботу. В тому числі й тому, що дуже допомогли спеціалісти школи – HR QALight та Лера Буряченко. HR QALight допоміг отримати об’єктивну оцінку знанням та дуже посприяв розповсюдженню мого резюме, а Лера розповіла до чого бути готовим на співбесіді. Пройшов декілька співбесід – і одна мене дуже вразила. По-перше, мене запросили тільки після тестового завдання, яке виявилося дуже цікавим. По-друге, воно було дуже зрозумілим – технічна частина була побудована так, щоб перевірити рівень моїх знань практично за всією теорією, а питання, які задав HR, також були дуже ємними та по справі. І, last but not least, мені дуже сподобалися люди, які зі мною спілкувалися.

Після співбесіди мені прислали оффер, і я одразу вмовився – дуже хотілося його отримати саме від цих людей. Це дуже тепла компанія дуже різних людей – як за скілами, так і за мисленням. До цього часу не до кінця розумію, як вдається настільки різним людям діяти так ефективно.

«Я в кінці кінців на своєму місці»

Після початку навчання у QALight змінилася робота – ergo, змінилося професійне життя. Захоплення, звичайно, залишилися тими ж, але теж вийшли на якісно новий рівень – просто з-за відчутної зміни способу мислення.

Плюс важливо згадати – в мене з’явилося відчуття, що я на кінець у своїй справі – те, чого мені так не вистачало у торгівлі. Мені радісно ходити до роботи – і я вважаю це найціннішим. Знадобилися усі навички, якими володію вже, і якими належить оволодіти. Без теорії не було б взагалі нічого – і це ясно. Курс SQL допоміг не тільки оволодіти необхідними тестувальнику знаннями цієї мови, але й вловити саму структуру взаємодії, зрозуміти, як ділити важку логічну задачу на атомарні – і це дуже важливо. Про UNIX та мережі – зараз взагалі не розумію, як я взагалі міг жити без цих знань.

«Читайте, трудіться. І 50 баг-репортів»

Учням бажаю того ж, що нам постійно говорив Микола Бобошко: читайте, трудіться. І 50 баг-репортів. Ніяких жартів: практика дала мені дуже багато, у тому числі, впевненість в собі. А тренінг-центру – більше крутих тренерів – таких, які навчали мене. Більше учнів, які не просто йдуть в IT, аби йти на хайпі, а тих, хто буде із захватом вбирати всю інформацію, застосовувати її та залишатися з вами й після закінчення навчання. Тому що QALight – це не тільки про знання, але про людей”.