Новини

CEO QALight Микола Бобошко – коли мрія стає професією

11.07.2017

CEO-QALight-Nikolay-Boboshko

Свою кар’єру QA Микола називає «щасливим випадком» і удачею на хороших людей. А потім розповідає про те, що щодня займається математикою і фізикою, вивчає німецьку та англійську мови, відвідує тренінги і читає фахову літературу, а ще, звичайно, спорт. І тоді стає зрозуміло, що всі його успіхи – результат чітко поставлених цілей, наполегливості і кропіткої праці (саме праці, тому що в «роботі» – корінь «раб», а праця повинна бути в задоволення – примітка Миколи).

Дитяча мрія    

Перший комп’ютер Колі подарували батьки ще в школі – радянський ЕС1841. Хлопець був так їм захоплений, що не зупиняло перед роботою на заповітній машині і те, що її потрібно було кожен раз самостійно збирати і розбирати (а це був не компактний макбук, на секундочку). Більш того, коли сім’я Бобошко вибиралася кудись у відпустку, комп’ютер був постійним і обов’язковим супутником.

Айтішник по щасливому випадку

З дитинства Микола Бобошко був душею компанії, заводієм і мріяв потрапити в КВН. І ця мрія стала реальністю вже в студентські роки, коли він грав у команді «Ковбої Політеху». Себе хлопець завжди бачив у мистецтві, але доля розпорядилася так, що музика, вокал, образотворче мистецтво стали хобі, а професією (якщо не покликанням) – тестування.

Кінець 90-х, комп’ютери та інтернет – то, ніж марило переважна більшість молодих людей, але далеко не у всіх був доступ до цих заповітних плодам. Миколі Бобошко в цьому плані пощастило – у нього така можливість була – він частенько приходив в компанію Infopulse, на роботу до брата Діми, який на той час був уже досить успішним програмістом. Звичайно, любив він заходити, тому що була можливість посидіти в інтернеті і пограти в онлайн-ігри. Але саме тут і почалася кар’єра тестувальника Миколи Бобошко. Одного разу, через кілька місяців регулярних появ Миколи в компанії, керівник як експеримент запропонував навчити його розробці програмного забезпечення і спробувати попрацювати. Звичайно, довго вмовляти людину, яка марила всім, що пов’язано з комп’ютерами, не довелося. Він отримав всі можливості для навчання і стажування, але з часом зрозумів, що програмування – не для нього. І вже засмутившись і почавши будувати в голові думки про роботу в сфері продажів, lucky bastard (так тепер він жартівливо себе називає) отримав свій щасливий квиток – пропозиція на посаду тестувальника. Це і стало відправною точкою шляху, який триває вже 15 років і віщує ще багато цікавих поворотів і нових сходжень.

CEO-Nikolay-Boboshko

Як створювалася ІТ-школа

Після роботи в Infopulse, потрапивши у вільне плавання і почавши працювати на проекті, Микола вирішив «переманити на сторону айті» свого друга Олега Шевченка, який займався support-ом. Будучи QA Team Lead і маючи відкриту вакансію, Микола навчив свого друга всім тонкощам тестування, і той успішно пройшов всі рівні співбесіди і був прийнятий на роботу. Це був перший учень.

Після нього ще не один десяток людей (друзі, друзі друзів і друзі друзів друзів) з легкої подачі Миколи Бобошко відкривали в собі талант тестувальника (до слова, навчав він їх зовсім безоплатно) і успішно втілювали його в практичній діяльності. І ось, маючи за спиною вже більше 20 учнів, і як жартома їх називає Микола, послідовників, почав проводити тренінги.

У червні 2012 року, маючи досвід тестувальника і тренера, а також величезну підтримку близьких, Микола відкриває двері тренінг-центру QALight для всіх бажаючих потрапити в сферу ІТ.

«Я не вчу тестування, я вчу тестувальника, тобто людину, яка готова починати працювати після навчання» – це основне правило Миколи, на якому зараз побудована вся робота QALight.

«Я переконаний, що ІТ – одна з дуже небагатьох сфер, яка реально може приносити не тільки задоволення, але і бути добре оплачуваною. Вчені довели, що будь-якому вмінню можна навчитися і розвинути будь-які навички, тому ніщо не заважає Вам стати художником, співаком, а тим більше айтішніком».

Я знаю, куди йти, тому що бачу мету

У дитинстві він мріяв про комп’ютер, і з лишком втілив своє бажання в реальність, як в практичних проектах, так і в роботі QALight. Зараз на рахунку тренінг-центру – 3000 випускників, як мінімум 70% з них – працевлаштовані, і їх середня заробітна плата становить 2-4 тисячі доларів. Тобто, бюджет цих людей – 1,5 млн доларів в місяць. Чи не це показник того, що в світі ІТ реалізувати себе може кожен.

Тепер його мрії – набагато глобальніше. Сьогодні Микола Бобошко мріє зробити Україну – конкурентом найрозвиненішим країнам світу, тому що впевнений, що у нас божевільний потенціал. І точно так само, як і з комп’ютером в дитинстві, не просто мріє, а працює над реалізацією, вкладаючи в кожного свого учня і послідовника шматочок своєї душі і іскру своєї мрії. Це його особиста маленька цеглинка, яка закладається для того, щоб змінити рідну країну на краще.