Новини

Дмитро Санітарський. Історія успіху

22.02.2019

IMG_2540

Як щодо того, щоб ще під час навчання працювати в компанії-лідеру українського е-commerce? Дмитро Санітарський на своєму прикладі розповість, як цього домогтися. У липні 2018 року він почав проходити курс «Базовий модуль тестування» в QALight і вже сьогодні, після 3-місячного стажування, він QA фахівець відомої компанії Rozetka.ua. Далі свою історію Дмитро розповідає сам.

«Я хотів змінити сферу своєї діяльності і шукав курси з тестування. Випадковим чином з’ясувалося, що мій колишній колега ходить на курси QALight. Я зацікавився, почитав відгуки в мережі, порозпитував колегу по питанням, які мене зацікавили щодо занять – і практично відразу зрозумів, що піду в QALight.

І не помилився. Мої очікування від курсу виправдані навіть більше, ніж я міг уявити. Я більш ніж задоволений кожним з тренерів, які вели заняття у моїй групі, способом подачі інформації, структурою кожного курсу і кількістю інформації, яку дають тренери. Її навіть більше, ніж потрібно для проходження співбесіди.

Вчитися було не складно. Я можу сказати це з величезною упевненістю, оскільки у мене не було якогось бекграунду, який допоміг би в навчанні. За освітою я – фахівець з медичних приладів, і дисципліни, які я вивчав в університеті, далекі від тестування і ІТ в цілому. Для того, щоб успішно закінчувати кожен курс, потрібно просто приділяти достатньо часу на самонавчання і домашні завдання від тренерів. Складно вчитися тільки в тому випадку, якщо ви недостатньо сильно цього хочете або не приділяєте навчанню час. Тому що всі тренери допомагають з вирішенням труднощів, які виникають в процесі навчання.

Влаштуватися на першу роботу було неймовірно легко. Можливо, в цьому є мала частка везіння, але я схильний вважати інакше. Відразу після курсу ТПО я виклав резюме на rabota.ua і мені зателефонували вже на наступний день з трьох компаній з пропозицією пройти співбесіду. Оффер я отримав вже через тиждень після того, як опублікував резюме. Мене зацікавила пропозиція з компанії rozetka.ua, я зробив простеньке тестове завдання, пройшов технічну співбесіду, до якої був не готовий морально, дуже нервував, зате був готовий в технічному плані.

З початку мого навчання і перед співбесідою мені дуже допомагала мотивація Миколи Бобошко. Завдяки йому я подолав багато труднощів, які виникали у мене в навчанні, саме мотивацією до повторних спроб ці труднощі вирішити. Дуже важливий для початку роботи курс ТПО, він дав розуміння процесів в ІТ, з якими мені і кожному, хто приходить в QALight, надалі доводиться працювати. Курс по Мережах і Unix теж залишив свій незгладимий відбиток, тільки вже по відношенню до операційних систем, і дав розуміння процесів, які відбуваються при мережевих взаємодіях. При вивченні курсу Дмитро Сидоренко дає дуже багато інформації, яка потрібна в роботі будь-якого тестувальника, ділитися корисним досвідом, всі знання, які він намагається донести до своїх студентів, так чи інакше корелюють з процесами розробки та тестування (як мінімум, знаючи команди FreeBSD, які фігурують в курсі, стане простіше користуватися репозиторіями Git). Також завдяки курсу UNIX полегшилось освоєння деяких частин теорії тестування, як, наприклад, тестування безпеки. Знання SQL також стали в нагоді, якщо в проекті використовуються бази даних, а в моїх проектах вони використовуються, тому без знання SQL не обійтися.

Загалом, за ці півроку моє життя змінилося кардинально. Всі попередні мої роботи були пов’язані або зі сферою обслуговування, або з продажами, що мене не влаштовувало. Після курсу QALight я став початківцем, але вже фахівцем.

І ось на даний момент я закінчив тримісячне стажування в компанії, але при цьому ще ходжу на курси в QALight. Зараз я працюю в Rozetka.ua, думаю, що всі чули про цю компанію і користувалися її послугами. Це лідер українського е-commerce. Компанія стрімко розвивається, зокрема зростає ІТ відділ, відповідно з’являється необхідність в нових співробітниках. Зараз я тестую 4 різних проекти, пов’язані з мобільними додатками. Робота шалено цікава і це як раз той випадок, коли хочеться прокидатися рано вранці і бігти на роботу. Майбутнім учням QALight хочу побажати прислухатися до тренерів, їхніх порад і виявляти багато наполегливості в досягненні поставлених цілей. А QALight хочу побажати розвитку, рости ще швидше і при цьому тримати такий же рівень якості знань і підготовки як зараз».