Новини
Історія успіху. Анастасія Косьяненко
06.06.2017
Анастасія Косьяненко – випускниця QALight, яка знайшла своє покликання. Кар’єру вона починала як педагог, була волонтером, але справою життя вибрала тестування. Про свій шлях до цього рішення Анастасія розповідає сама.
Перш ніж я почала кар’єру в IT, я пройшла довгий шлях пошуку свого покликання. Часто чула висловлювання “Знайдіть собі заняття до душі і Вам не доведеться більше працювати”. Дуже хотіла, щоб в моєму житті було саме так.
І ось я прийшла працювати в невеликій IT-проект на посаду асистента, і зрозуміла, що ось те, що я довго шукала! У сучасному світі технологій мені хотілося бути причетною до всіх інновацій і рішень, які допомагають нам у житті. Я задумалася над тим, яку роль я б могла виконувати в таких проектах. Ознайомившись з описом різних професій в IT, я прийшла до рішення, що QA Engineer – це те, що мені потрібно! Адже освіта і досвід роботи вчителем, виховали в мені звичку перевіряти роботи на якість, знаходити помилки і неточності, а волонтерство – бажання щось поліпшити в нашому світі.
Робота в сфері IT – постійне навчання і розвиток, це була ще одна причина вибрати професію QA Engineer. Також мені подобається подорожувати, знайомитися з новими культурами, та й життя таке, що я не прив’язана до якогось певного місця. В IT сфері з мобільністю ніколи не було проблем.
Про курси QALight я дізналася від своїх знайомих і колишніх колег. Всі говорили, що курси допомогли знайти хорошу роботу, при тому, що конкурс на QA зараз дуже великий.
Коли я прийшла на курси, то побачила, що всі викладачі QALight зацікавлені в тому, щоб студент отримав роботу після закінчення навчання. Я записалася на курс “Базовий модуль тестування”. Крім вивчення теорії було досить практичних завдань, була можливість взяти участь і на реальних проектах.
Коли змінюєш сферу діяльності, то і коло спілкування змінюється. В ході навчання на курсах, я зустріла багато цікавих людей, з якими завжди можна обговорити всі тонкощі роботи QA. На заняттях я навчилася не тільки тестувати, а й познайомилася з процесом розробки в загальному, з технологіями, які зазвичай використовуються.
Процес працевлаштування зайняв у мене пару місяців. Ретельно працювала над своїм резюме (спасибі викладачам за слушні поради). Розмістила свій профіль в Linkedin і на Djinni. Періодично переглядала вакансії на DOU. Розпитувала всіх знайомих про можливі вакансії QA в їх компанії. І ось після кількох тестових завдань і співбесід, я отримала роботу своєї мрії! Зараз я працюю в компанії Dinarys на позиції QA Engineer, в проекті з замовником з Ізраїлю.
Знання і досвід, який я отримала на курсах, допомагають мені в роботі, але на цьому я не зупиняюся, адже робота вимагає постійного навчання та освоєння нових навичок.
Всім тим, хто ще думає, чи варто переходити в сферу IT, я рекомендую не сумніватися, а пробувати, вивчати, спілкуватися з тими, хто вже в IT. А найголовніше – не слухати тих, хто говорить, що нічого не вийде, так як ринок переповнений і конкуренція велика. Буде бажання – знайдуться і можливості!