Новини

Історія успіху. Геннадій Афанасьєв

19.09.2017

фото гена

Спробувавши себе в різних сферах, Геннадій Афанасьєв вибрав ІТ. І не дарма! Він – магістр права, працював заступником директора туристичної компанії, Lead фотографом в американській IT компанії «Arteester», аналітиком в правозахисної організації «Крим SOS», спікером у правозахисній організації «євромайдан SOS», радником Міністра закордонних справ України. Зрештою, знайшов себе в тестуванні ПО і забезпечення якості на проекті. Про свій шлях до успішної і улюбленої роботи він розповідає сам.

Як більшість хлопчиків я грав в комп’ютерні ігри і мріяв зробити власну. Тоді мені здавалося це неймовірно важкою справою, і я залишив мрію, а згодом подорослішав, і гра в життя доленосне захопила мої думки. Але минав час, захоплення змінювалися, і внутрішній двигун не давав спокою. Займаючись державними справами, я був в пошуках тієї роботи, яка змогла б мені забезпечити спокій і реалізацію амбіцій. Під час трагічних подій в А.Р. Крим і на сході України я був змушений вибрати місцем свого життя чудове місто Київ. За загадковому збігу обставин Микола Бобошко дізнався про мою долю і запропонував навчання в QALight. Цю пропозицію я тримав у серця більше року, поки не зрозумів, що прийшов час щось змінювати в житті і робити крок назустріч невідомому. Так я перетнув кордон від користувача до розробника.

У лютому 2017 я почав навчання в QALight на курсі «Базовий модуль тестування». Маючи досить багато натхнення і вільного часу я прислухався до головних порад мого тренера і віддавав свої дні на самоосвіту і відточування знань. На першому місяці навчання я запропонував моєму колезі по навчанню щодня заходити в скайп і тестувати знання один одного, в зв’язку з чим, наш рівень стрімко зростав, і не дивно, що на другий місяць навчання мені запропонували роботу в компанії EFORB, що займається розробкою ігор і торгової соціальної мережі. Дитяча мрія збулася. Через кілька тижнів, PM, дивлячись на мою роботу, підвищив мене до Lead QA і надав повноваження підбирати собі команду, в яку я без вагань запросив Михайла Сівовну з моєї групи в QALight, який показав себе на тестовому проекті як працьовитий, старанний і зосереджений фахівець . Зрештою, наша команда з QALight заслужила повагу і шану серед колег на проекті, який все більше розвивається.

Пізніше я дізнався, що Миколі Бобошко мене порадив випускник QALight Михайло. «Я дав тобі вудку, а ти сам повинен виловити рибу», – сказав він мені. Тому я вчився. Навчання не було складним. Головною освітою все ж є та, що ти відточуэшь вдома, а точильний камінь дає тобі твій тренер на занятті. Без самовдосконалення марно намагатися. Кожне слово, кожна дія, яке було продемонстровано мені тренером Миколою Бобошко, я використовую кожен день. Після отримання оффера і виходу на роботу стало важче. SQL і Unix вимагають багато часу, після роботи на парах мізки кипіли, але я все ж робив все завдання, хоча в планах переробити їх знову хоча б два-три рази для самовпевненості.

Отже, все, що вивчив і продовжую вивчати, я використовую в роботі. Тому що IT – це знання і освіта, чим більше знаєш, тим вище твій рівень. Те, що я не використовую, дає мені впевненість, що якщо я зустріну щось нове, то не злякаюсь, а буду готовий, адже я це знаю.

Знання, отримані при належному навчанні в QALight, роблять з людини, яка взагалі не чула про QA, професіонала мінімум категорії middle. Моє навчання майже завершилося, я проходжу етап про правильне time estimation, яке я почав використовувати у своему менеджменті, не дочекавшись початку курсу. Кажу це для того, щоб дати зрозуміти, що немає непотрібного матеріалу в базовому модулі тестування, все стане в нагоді.

Моя порада, робіть добре СV, додавайте на сайтах пошуку роботи 500+ HR, розсилайте всім їм своє резюме і ходіть на інтерв’ю як на побачення і отримуйте задоволення. Всім, хто вчиться, і тим, хто чомусь досі сумнівається, хочу порадити – вчитися, вчитися, вчитися. Все реально, все дуже легко і все залежить дійсно від Вас.

Ніколи не бійтеся і ніколи не здавайтеся, все буде Україна, я вже перевірив.