Новини
Історія успіху. Лілія Алещенко
22.06.2017
Відсутність технічної освіти – чи не головна причина, по якій багато людей так і не зважилися реалізувати себе як ІТ-фахівець. Лілія Алещенко -випускниця QALight і яскравий приклад того, що філолог може бути успішним айтішником. Як це – з фольклориста стати тестувальником – Ліля розповідає сама.
Ще зі шкільної лави я знала, що буду займатися серйозною розумовою діяльністю, тому прагнула до науки. Успішно закінчивши Інститут філології КНУ імені Т. Шевченка, я вступила до аспірантури, де із захватом вивчала міфологію і фольклор, звичаї і ритуали, народну культуру і етнологію, а також викладала студентам.
На жаль, реалії української науки з часом посприяли перегляду пріоритетів і життєвого шляху. Тому наступні роки я працювала в рекламі, маркетингу та продажу, будучи паралельно і “продажником”, і контент-менеджером + SMM, і штатним філологом (редактором, коректором, копірайтером).
Саме копірайтинг привів мене одного разу в невеликий IT-стартап, дочірний проект компанії Depositphotos. Спочатку я була найнята для написання авторських статей про продукт для різних інтернет-порталів. Але практично відразу ж мені запропонували паралельно спробувати себе в тестуванні мобільного та веб-додатків. Таким чином мені пощастило працювати з цією командою розробки, осягаючи з нуля ази лексики і фундаментальних понять в світі IT. До того ж я завжди обожнювала скрупульозну роботу, пов’язану з пошуком і аналізом. Саме тоді й зародилися перші думки про те, щоб остаточно і безповоротно “піти в айті”, адже тестування – це дуже цікаво, а за технологіями майбутнє!
Після нетривалого перебування в декреті я остаточно вирішила перекваліфікуватися в повноцінного тестувальника і отримати відповідну освіту. Тривалий час довелося перебирати варіанти тренінгів і читати відгуки. На QALight звернула увагу відразу: по-перше, це був єдиний з побачених мною тренінгових центрів, який не обіцяв з нуля перетворити вас в фахівця за 1-2 місяці, а пропонував відразу кілька необхідних курсів загальною тривалістю понад 6 місяців з подальшим складанням іспитів. По-друге, я ознайомилася в інтернеті з не однією сотнею коментарів і відгуків про QALight, які явно були написані реальними випускниками, бо кожен відгук – це міні-історія успіху. До того ж практично на кожен відгук Микола Бобошко відповідав особисто.
На перше заняття я все ж прийшла з досить скептичним настроєм. Але весь скептицизм миттєво розвіяв чудовий тренер Рінат Іванов, якому я багато чим зобов’язана. Дуже “підкупило”, що в QALight з самого початку попереджають про необхідність важко і багато працювати, осягаючи IT-науку, і тільки при повній віддачі можливо стати успішним тестувальником, незалежно від віку і попередньої сфери діяльності.
Іншими словами, QALight – це потужний інструмент, який допомагає стати затребуваним фахівцем, але тільки лише при 100% -ної віддачі. Тренери в будь-який час дня і ночі на зв’язку, завжди допоможуть, роз’яснять, направлять. Скільки разів я зверталася за порадою чи допомогою – завжди мені приділяли належну увагу, як під час навчання, так і після його завершення. До речі, до цих пір ми чудово спілкуємося як з тренерами, так і з нашої чудової групою G-48, періодично зустрічаючись і ділячись вже реальним досвідом, набутим у сфері тестування.
На першу співбесіду мене покликали через тільки два місяці після початку навчання. Але серйозно питанням працевлаштування я зайнялася після закінчення QALight і здачі всіх іспитів. Через півтора місяці мене запросили працювати в британську продуктову компанію ExpoPlatform, з якої я успішно співпрацюю і донині (команда розробки знаходиться в Україні). Зверну особливу увагу на те, що саме під час роботи я зрозуміла, наскільки сильну базу отримала в QALight. Необхідні знання та вміння дуже допомогли мені в організації процесу тестування, тому що довелося його створювати практично з нуля, а це ще випробування, особливо якщо продукт складний.
Студентам QALight я можу порадити наступне.
– Намітьте для себе чітку мету, бо, як каже Микола Бобошко, “плани ніщо, планування – все”.
– Необхідно приділяти навчанню хоча б 2 години щодня. Важливо усвідомити, що це в ваших же інтересах.
– Постійно і всіляко підвищуйте рівень англійської, це маст-хев для IT.
– Не бійтеся задавати питання, сумніватися, радитися. Абсолютно все знають тільки дурні. У QALight вам завжди допоможуть і направлять.
– Запустити своє резюме в “вільне плавання” недостатньо. Треба бути активним в пошуку роботи: використовуйте DOU, Djinni, LinkedIn, продзвонювати HR-ів і роботодавців, пишіть їм. І обов’язково якісно виконуйте тестові завдання.
– Я всім настійно рекомендую брати активну участь в реальних аутсорс-проектах в QALight, тому як це просто безцінний досвід, який обов’язково принесе свої плоди. І значний плюс для резюме 🙂
І пам’ятайте, що хоча конкурс на позицію “тест-інженер” сьогодні і великий, але хороші фахівці завжди на вагу золота. Будьте кращими, адже все в ваших руках!