Новини

Історія успіху. Михайло Бобир

09.11.2016

istoria uspihi Myhailo Bobyr

Історії наших випускників завжди надихають і радують. Сьогодні розповімо про Михайла Бобир. Раніше ми вже спілкувалися з випускником нашого тренінг-центру. Пройшов рік, ми вирішили дізнатися як живе і чим займається зараз наш Міша.

Нагадаємо, що буквально пару років тому Михайло був самим звичайним студентом, намагався знайти себе, заробити грошей, тому працював і оператором на заводі, і вантажником на Новій пошті, і в шлюбному агентстві. Але при цьому спостерігав за своїми знайомими програмістами, мріяв про кар’єру в IT. Закінчивши університет, Міша намагався знайти роботу за фахом, але його спроби не увінчалися успіхом, як часто буває у молодих фахівців без необхідного досвіду. Так він вирішив вступати до аспірантури, але в той же час все частіше думав про кар’єру в IT. І в один день він все ж таки зважився зробити перший крок на своєму шляху в IT сферу. У QALight Міша потрапив завдяки своїй мамі, яка знала про що довгий час мріє її син. Вона почула від своїх знайомих про курси тестування ПО. Знайомі були просунуті в даній сфері і поганого точно б не порадили. Але ось хлопець досі сумнівався з приводу корисності курсів без вищої освіти пов’язаного з ІТ. Хоча все ж пішов освоювати граніт науки в QALight – мама переконала сина плюс остаточно вплинув на рішення Михайла тест-драйв курсів від QALight. На цьому заході виступив Микола Бобошко (засновник школи) і все – Міша вийшов після цієї зустрічі з чітким переконанням, що це йому потрібно, мотивованим і, що важливо, з повною впевненістю в бажанні стати частинкою нашої QALight сім’ї.

Уже в процесі навчання прийшло розуміння що ж таке тестування і що собою являє IT сфера. Міша дійсно знайшов свою справу і кожне заняття чекав з нетерпінням, вивчаючи паралельно додаткову літературу по тестуванню.

Ще не закінчивши курси Міша вже отримав пропозицію по роботі, при чому в компанії своєї мрії – EPAM. Найцікавіше в цьому всьому те, що це була робота в Мінську, тому що наш герой подавав резюме на позицію саме туди. Це було не легко, він пройшов кілька досить складних співбесід. «Все абсолютно реально, головне вірити в свої сіли.- каже випускник». На момент працевлаштування у Михайла був хороший рівень володіння англійською мовою, ISTQB сертифікація, пройдений курс тестування, і кілька проектів за плечима. Компанія взяла на себе всі витрати по переїзду, надала житло на перших порах, і підготувала всі необхідні документи. У хлопця почався найцікавіший етап в житті, про який він давно мріяв.

Уже рік він живе в Мінську, працює тест-лідом на одному з e-commerce проектів. Працює в scrum реаліях, все досить динамічно змінюється, виконує багато BA роботи пов’язаної з вимогами, пише багато документації, проводить багато мітингів зі стороною бізнесу.

Всі знання отримані в QALight в нагоді, як каже Михайло, він був реально підготовлений до роботи в ІТ. Так як він потрапив на новий проект, в короткі терміни він став людиною, яка знала більше всіх про розроблюваний функціонал. Так він і став лідом. Команда тісно співпрацює з замовником, який знаходиться у Великобританії. В роботі англійська мова дуже важлива. У компанії все англійською мовою, кожен день проводяться мітинги – безпосередньо із замовником і іншими компаніями (вендорами), які відповідають за певні процеси в циклі розробки та підтримки.

За словами Михайла, на роботі він кожен день розвивається. Є можливість відвідувати тренінги, курси англійської, конференції, і ще багато чого. Зараз хлопець багато працює читає документацію по вихідним і т.д.

«Чи допоміг мені QAlight? Однозначно ТАК! Саме в QAlight мене направили, надихнули і змінили мою долю. Вдячний за життя. » – так схвально відгукується про нас Михайло.

«А ще, з групою у нас вже була зустріч випускників, ми тримаємо зв’язок і ділимося успіхами один одного. Нам усім дуже приємно згадувати моменти навчання! У моїх планах далі розвиватися – перехід на рівень Т4 в рамках компанії і поглиблення експертизи в e-commerce домені. » – підсумував в нашій бесіді Міша.