Новини
Історія успіху. Олександр Стадник
25.04.2017
Олександр Стадник – випускник QALight, який впевнено підкорює все нові і нові висоти в ІТ. Свою кар’єру він відразу вирішив будувати в сфері інформаційних технологій, і не прогадав. Детальніше свою історію він розповідає сам.
Моя кар’єра відразу починалася з IT. Якщо не брати до уваги, звичайно, початкову підробітку на будівництвах, то я підробляв на фрілансі – робив спочатку безкоштовно сайти знайомим. Потім через знайомих брав одноразові проекти з Німеччини.
Коли я працював на фрілансі як Front-end розробник, то вже брав замовлення так само і з тестування, часто не оплачувані (заради досвіду). Я твердо вирішив – підтягнути і структурувати теоретичні знання з тестування. Дуже довго не міг вибрати куди піти, так як всі ці курси мені здавалися простим штампуванням тестувальників і викачуванням грошей. Звернувся до знайомого, який працював на той момент як QA Lead в Global Logic. Почув від нього щось на зразок цього: “Іди в QALight, не пошкодуєш“. І я не пошкодував! 🙂
Під час навчання я поміняв КПІ (Приладобудівний факультет) на КНУТД (кафедра інформаційних технологій), зрозумів, що «чистий технар» – це не зовсім моє. Я хотів працювати з передовими технологіями, але, зрозуміло, слабо уявляв, що це конкретно. Можна сказати, що моє бажання і прагнення до нового – це мій мотиватор.
Навчання в QALight в першу чергу мені дало хороших друзів, які скріплені однією метою – бути хорошим QA. Знання, які я там придбав – активно використовував і використовую на роботі. Дуже порадував Рінат Іванов, який викладав «Тестування ПЗ«. Він став для мене не тільки людиною, до якого я прислухався і брав приклад, але і хорошим наставником і другом. Навчання разом з ним стало чимось новим і цікавим для мене.
Моє життя дуже змінилася після курсів. Дуже багато чого довелося перепробувати, щоб почали запрошувати на співбесіди. Все як і у багатьох, напевно, починалося зі створення свого профілю на Djinni. Великої віддачі від нього я не побачив і вирішив взяти процес у свої руки. Я вирішив, що сам буду до всіх стукати і шукати свою роботу мрії. Взявся за свій профіль LinkedIn і розписав детально про весь свій досвід. Додав дуже багато рекрутерів з різних компаній. Шукав відкриті вакансії на всім відомих ресурсах і дзвонив безпосередньо HR, який був прикріплений до вакансії. Це дуже важливо!!! Якщо ж не було номера телефону, то знаходив його в LinkedIn і писав там. Бувало, що шукав просто будь-якого рекрутера \ HR з цієї компанії і писав про те, що мене зацікавила така-то вакансія. Відповідь в таких випадках була 90%.
Протягом місяця активного пошуку я влаштувався на роботу. З упевненістю можу сказати – завдяки знанням, які мені дав QALight, я зміг вдало пройти співбесіду. Зараз я працюю на позиції Middle QA Engineer в компанії Playtech.
Що стосується мого працевлаштування в PlayTech – це було складно. Це були, напевно, найскладніші співбесіди, які мені доводилося проходити, але можу гідно оцінити рекрутинг цієї компанії, оскільки за 2 дні я встиг пройти 4 етапи співбесід.
Звичайно ж, базові знання, які я отримав в QALight, я використовую щодня, але довелося придбати ще дуже і дуже багато інших знань. У QALight дають дуже сильні знання. Багато хто не розуміє, що курси дають лише базу. Навчанню потрібно присвячувати мінімум дві години кожен день. Навчання йде не на самих курсах, а вже вдома. І після їх завершення навчання не варто припиняти, тому що базових знань не вистачить для працевлаштування та подальшого розвитку.
IT сфера – це місце, в якому працюють молоді цікаві люди. Це сфера, в якій створюють майбутнє. Багато хто бачить IT як можливість заробити гроші. Якщо Ви один з таких, хто вважає це лише шанс заробити – IT це не Ваше. Потрібно присвятити багато часу, щоб вивчити щось нове, вдосконалити свої знання та влаштуватися хоча б на trainee або Junior позицію. Якщо Ви готові присвятити себе самовдосконаленню і пожертвувати зайвими двома годинами на день – тоді вперед. Вчіться і не слухайте тих, хто каже, що у Вас нічого не вийде. Тільки наполеглива праця і віра в себе допоможе Тобі домогтися успіху.