Новини

Олександр Чайка. Історія успіху

17.04.2018

Александр Чайка. История успеха

«Увійти в ІТ може кожний» — про це не втомлюємося повторяти нашим абітурієнтам та студентам. Але все одно у деяких людей залишаються сумніви. Сьогодні ми розповімо історію нашого випускника, яка повинна розвіяти усі Ваші сумніви й невпевненість, адже долучитися до світу інформаційних технологій насправді може кожний. Головне – бажати й трудитися заради своєї мрії.

Олександр Чайка пропрацював більше 15 років розробником автоматизованих систем управління. Потім, в тяжкі 90-і займався бізнесом. З 1999 року була економічна та фінансова робота у газотранспортній системі України. Й після цього п’ять років пенсії.

В свої 63 роки й після п’яти років на пенсії, Олександр вирішив – «Треба щось робити». З ціллю відсунути старість вирішив зайнятися чимось цікавим. За порадою сина, який працював UX-designer у Сан-Франциско, зупинив свій вибір на сфері IT, й вирішив стати QA-спеціалістом. «Тепер можу сказати, що став частиною когорти «Вартовий якості», – говорить Олександр.

У лютому 2018 року Олександр закінчив навчання в QALight на курсі «Базовий модуль тестування». «Результат перевершив очікування. В даний час навчаюся на курсі «Автоматизація тестування». Колектив QALight, викладачі, дружня група зробили навчання приємним процесом отримання нових знань. На лекції хотілося йти як за новою порцією чогось розумного, так й за спілкуванням з одногрупниками.

Вчитися було не дуже важко, так як процес пізнання – це й задоволення, й задоволення крайньої ступені зацікавленості. Саме важке було на початку від «шквалу», «цунамі» величезного об’єму нової інформації в області IT мізки дещо закипали. Згодилися й усі поради та рекомендації Миколи Бобошко по приборканню та структуруванню усіх цих «цунамі». А ще – не раз згадував слова американського адміралу Макрейвена: «Якщо Ви хочете змінити світ, з початку заправте своє ліжко», – ділиться своїми враженнями Олександр.

Після закінчення навчання заповітний оффер був отриманий, але передувала йому історія спроб та помилок. Про неї Олександр розповідає далі: «Протягом двох місяців подав біля 200 резюме. Ні однієї співбесіди, не враховуючи декілька на рівні HR. Настрій був не дуже, але це тільки розлютило (у хорошому сенсі слова). Потім дві співбесіди, й на другому я вже отримав offer».

Зараз він працює в компанії INCUUBE на посаді QA Engineer. Компанія створює проекти з розробки Chatbot.

Олександр Чайка сказав декілька слів побажань тим, хто ще у пошуках та сумнівах, а також колективу QALight: «Майбутнім студентам – вірити в себе, вірити Миколі Бобошко, як він вірить в вас, та керуватися принципом – «Бачу ціль – не бачу перепон». Нічого немає неможливого – Високі цілі та Висока мотивація зрушують гори.

Тренінг-центру QALight хочу побажати нових висот у навчанні майбутніх спеціалістів. Великому гуру Миколі Бобошко втіленню в його життя нових грандіозних планів. Такі фанати своєї справи – залог прогресу. Видатним Професіоналам Дмитру Сидоренку та Юрію Іващенку, а також Справжньому викладачу Тарасу Радуленко – талановитих та вдячних учнів».