Новини
Олексій Бетін. Історія успіху
27.05.2020
Коли твоє покликання робити світ кращим, ти завжди знайдеш, як його реалізувати. Олексій Бетін, герой нашої сьогоднішньої історії, 15 років присвятив медицині – працював у швидкій допомозі, а після – довгий час брав участь в створенні і налаштування додатків для медиків. Але в один момент його життя круто змінилася, і він вирішив змінити сферу діяльності. За своїми інтересами і навичками інших варіантів крім ІТ навіть не розглядав. Волею долі звернув увагу на QALight, обрав «Базовий модуль тестування» і ще будучи студентом влаштувався на роботу в одну з ТОП-компаній України. Про свій шлях Олексій розповідає далі сам.
«З 18 років я працював у швидкій допомозі Києва – санітаром, поки навчався, потім фельдшером і далі старшим бригади. У 2019-му на аматорському рівні почав писати мобільний додаток, щоб систематизувати всю величезну кількість документації і виправити помилки в документообігу. У цей момент і закралася думка про зміну професії.
На початку літа 2019-го я почав шукати курси з тестування або мобільної розробки (Android). На момент пошуку на базовому рівні розробляв мобільний додаток для співробітників швидкої допомоги, самостійно вивчав Java, HTML, CSS, JS, SQL, багато читав і вивчав інформації. Зупинився на тестуванні, яке все ж таки виявилося ближче серцю: постійне прагнення до досконалості, прагнення попередити проблему – це про мене, а ось з творчим мисленням (розробка/дизайн) – не склалося. Зовсім випадково потрапив на сайт QALight і одразу зацікавився курсом «Базовий модуль тестування», який включає тестування ПО, SQL, Unix і мережі, веб-сервери і веб-сервіси, тестування навантаження і курс з правильного складання резюме. Оскільки цей курс містив не тільки саме тестування, а й додаткові, на мою думку, важливі предмети, я на ньому і зупинився. І не помилився.
Чи виправдалися мої очікування від навчання? Однозначно, так! Спочатку, якщо чесно, я думав, що в наш час можна в інтернеті подивитися/прочитати безліч курсів з будь-яких предметів. Але коли ти віч-на-віч спілкуєшся з людиною, яка практично займається своїм предметом, яка може направити тебе в потрібне русло, а не просто переказати мануал, то інформація сама складається в голові. Розбір домашніх завдань, цікаві практичні завдання – з таким підходом інформація засвоюється і швидше, і цікавіше.
Особлива подяка:
– Дмитру Сидоренко – Людина з великої літери, він не просто читав свій курс, а вчив логічно приходити до відповідей самим, та й взагалі вів лекції з любов’ю до предмету.
– Сергію Кузьменко за SQL – нелегкий предмет, який він пояснював з терпінням і завзятістю.
– HR Андрію, який витрачав купу часу на практичні заняття, індивідуально підходив до кожного студента.
– І всім іншим, з ким ми зустрічалися рідше, але їх внесок був так само важливий.
Навчатися було не складно, навіть цікаво, тим більше до курсів багато цікавився і вивчав сам. Складно було знаходити час для домашнього завдання, а іноді і час на самі заняття, оскільки в період навчання я ще працював позмінно. Іноді між заняттями не було вихідних і домашнє доводилося робити вночі, але це теж був хороший досвід – рішення задач при нестачі часу. Все можливо, головне – бажання.
Для мене найкориснішими виявилися SQL і Unix. Саме з ними доводиться працювати постійно. І, звичайно, дуже важливо знати самі ази тестування, також необхідне уміння правильно і чітко ставити запитання, ще важливо навчитися правильно повідомляти про помилки (так, щоб не образити розробників).
На свою першу співбесіду я пішов десь у середині курсу (після закінчення тестування ПО) – зрозумів, що мені не вистачає досвіду. Я пройшов тестове завдання, але не вистачило знання англійської. Другу співбесіду проходив десь після завершення 2/3 -3/4 загального курсу – і на ній вже відчував себе впевненіше. До речі, пропозиція виявилася цікавішою за попередню, тому все, що трапляється – на краще. Після неї одразу отримав оффер.
Я влаштувався на роботу, де мені цікаво, де кожна навичка цінується і застосовується, де ти постійно прагнеш розвиватися, вирішуєш цікаві завдання, шукаєш нестандартні підходи. Дуже шкода, що довелося кинути медицину, в яку я вклав багато сил і часу, і яка мені подобалася, але, на жаль, не цінувалася.
Зараз я працюю в компанії «Rozetka» QA-інженером, у мене цікавий проект, відмінна команда. Незважаючи на те, що спочатку було незвично і багато було незрозуміло, упродовж тижня я увійшов в курс справи. Також карантин додав необхідність працювати віддалено, але щоденні зустрічі та допомогу колег допомогла мені освоїтися і почати допомагати вже їм. 🙂
Всім учням і випускникам QALight насамперед хочу побажати вчитися шукати відповіді на свої запитання, старатися і багато працювати. Крім прослуховування лекцій необхідно додатково цікавитися темою (викладачі завжди дають додаткові матеріали), і не забувати про домашнє завдання – це найкраща практика, що дозволяє довести навичку до автоматизму і не зганьбитися на співбесіді. Якщо уважно слідувати інструкціям викладачів, виконувати завдання, то людина взагалі не знайома з IT може влитися в цю спеціальність. І, звичайно, це має подобатися – якщо робота приносить задоволення, то це джек-пот!