Новини
Олексій Гусаков. Історія успіху
27.10.2020
Сьогодні наша історія буде про випускника QALight, який успішно працевлаштувався в США. Ми розпитали його про відмінності роботи в Україні та Америці, його шлях до цієї мети, особливості навчання в тренінг-центрі, а також про важливість мотивації і праці.
Навчання в QALight
Навчання на «Базовому модулі тестування» в QALight я проходив у 2015 році. Дізнався про тренінг-центрі завдяки платформі BrainBasket.
Хочу відзначити роботу викладачів і їх віддачу. По-перше, всі професіонали у своїй області, по-друге, одразу видно, що людям подобається викладати і вони живуть цим. Завжди відповідали на каверзні питання, затримувалися з групою, поки кожен не зрозуміє матеріал лекції.
Дуже сподобалася практика на реальних проектах – одразу проходиш вогонь, воду і мідні труби. 🙂 Це особливо важливо для тих, хто не був пов’язаний з IT раніше, до навчання (у нас в групі, якщо не помиляюся, таких була більшість).
На момент навчання в QALight у мене вже був невеликий досвід роботи в ІТ (але не QA), тому в цілому, мені вчитися було нескладно.
Що стало в нагоді в роботі
Найважливіше, що я отримав на курсі – зміг структурувати вже наявні знання, по-друге, отримав багато корисних знайомств (роботу в Betlab запропонував хлопець з нашої групи, він вже там працював на той момент). Ми до сьогодні періодично листуємося в чаті групи з одногрупниками і викладачами.
Не знаю чому, але після курсу в мене покращилися ораторські навички, можливо, ентузіазмом Миколи Бобошко надихнувся. 🙂 Це допомогло в кар’єрі.
З технічних навичок – дуже були корисні знання, отримані на курсі Unix + Мережі.
Плюс курс «основи тестування» допоміг нарешті «розставити по поличках» знання основ. До цього я відчував прогалини.
2 співбесіди – 2 оффера
Співбесід на позицію QA за всю мою скромну кар’єру у мене було всього дві.
Справа в тому, що я під час навчання вже працював у стартапі. Там був таким собі «універсальним солдатом» – від бізнес-аналізу до розробки і саппорта, по суті вів проекти самотужки.
Після курсу пройшов співбесіду в Betlab на Senior Automation QA Engineer. Власне, пройшов одразу і без проблем.
Другим досвідом була співбесіда на стажування в одну з компаній в Лос-Анджелесі, теж пройшов без проблем.
До співбесід ніколи не готувався, але в обох випадках отримував оффер.
Що було до ІТ
У мене дві вищі освіти – інженер-електротехнік і бухгалтер.
До того, як я почав працювати в сфері інформаційних технологій у мене був досвід роботи і ріелтором, і логістом, і аналітиком. Загалом, багато перепробував в пошуках своєї справи.
Робота в США
Я завжди хотів побувати в США, подорожувати, але, якщо чесно, ніколи не замислювався над тим, аби тут працювати і жити.
Потрапив сюди зовсім випадково – колега з Betlab переїхав за робочою візою. У компанії є програма стажування, і у них було вакантне місце для QA, він запропонував мою кандидатуру.
Я пройшов мільйон етапів співбесід (у Штатах їх незрівнянно більше, ніж в Україні), і в результаті мене прийняли. Через деякий час компанія вирішила, що я їм підходжу і запропонувала перейти в штат за робочою візою.
Я займаюся автоматизацією тестів, налаштуванням QA-процесів, а також за сумісництвом Supervisor у QA-команді в Дніпрі. Паралельно стажуюся (підвищення кваліфікації) ще в напрямку Project Management.
Компанія, в якій я працюю, це лідер ринку в сфері швидких позик (тут це дуже популярно) і реклами.
Різниця роботи в США і в Україні
Різниця є. Але тут скоріше різниця не в IT, а в культурі бізнесу в цілому.
Американці більше відособлені – прийшов за дзвінком, пішов за дзвінком. Невеликий small talk на перерві – це практично все неформальне спілкування з колегами. З одного боку, це начебто і правильно, але з іншого – дуже незвично, в інших командах, де я працював, колектив був другою сім’єю.
Через деякий час, звичайно, до всього звикаєш і адаптуєшся. Тому для мене такий стиль спілкування вже норма.
Учням – не боятися, QALight – розвиватися
Учням хочу побажати – не боятися дізнаватися нове. Микола Бобошко правильно говорить – увійти в ІT можна і в 60 років, головне знайти в собі мотивацію.
QALight – знаю, що у вас буде все добре! Побажаю тільки зростання і виходу на нові ринки.
P.S. Миколі Бобошко окремий привіт за безмежне джерело мотивації і натхнення.