Новини

Олексій Гусаков. Історія успіху

27.10.2020

Сьогодні наша історія буде про випускника QALight, який успішно працевлаштувався в США. Ми розпитали його про відмінності роботи в Україні та Америці, його шлях до цієї мети, особливості навчання в тренінг-центрі, а також про важливість мотивації і праці.

Навчання в QALight

Навчання на «Базовому модулі тестування» в QALight я проходив у 2015 році. Дізнався про тренінг-центрі завдяки платформі BrainBasket.

Хочу відзначити роботу викладачів і їх віддачу. По-перше, всі професіонали у своїй області, по-друге, одразу видно, що людям подобається викладати і вони живуть цим. Завжди відповідали на каверзні питання, затримувалися з групою, поки кожен не зрозуміє матеріал лекції.

Дуже сподобалася практика на реальних проектах – одразу проходиш вогонь, воду і мідні труби. 🙂 Це особливо важливо для тих, хто не був пов’язаний з IT раніше, до навчання (у нас в групі, якщо не помиляюся, таких була більшість).

На момент навчання в QALight у мене вже був невеликий досвід роботи в ІТ (але не QA), тому в цілому, мені вчитися було нескладно.

Що стало в нагоді в роботі

Найважливіше, що я отримав на курсі – зміг структурувати вже наявні знання, по-друге, отримав багато корисних знайомств (роботу в Betlab запропонував хлопець з нашої групи, він вже там працював на той момент). Ми до сьогодні періодично листуємося в чаті групи з одногрупниками і викладачами.

Не знаю чому, але після курсу в мене покращилися ораторські навички, можливо, ентузіазмом Миколи Бобошко надихнувся. 🙂 Це допомогло в кар’єрі.

З технічних навичок – дуже були корисні знання, отримані на курсі Unix + Мережі.

Плюс курс «основи тестування» допоміг нарешті «розставити по поличках» знання основ. До цього я відчував прогалини.

2 співбесіди – 2 оффера

Співбесід на позицію QA за всю мою скромну кар’єру у мене було всього дві.

Справа в тому, що я під час навчання вже працював у стартапі. Там був таким собі «універсальним солдатом» – від бізнес-аналізу до розробки і саппорта, по суті вів проекти самотужки.

Після курсу пройшов співбесіду в Betlab на Senior Automation QA Engineer. Власне, пройшов одразу і без проблем.

Другим досвідом була співбесіда на стажування в одну з компаній в Лос-Анджелесі, теж пройшов без проблем.

До співбесід ніколи не готувався, але в обох випадках отримував оффер.

Що було до ІТ

У мене дві вищі освіти – інженер-електротехнік і бухгалтер.

До того, як я почав працювати в сфері інформаційних технологій у мене був досвід роботи і ріелтором, і логістом, і аналітиком. Загалом, багато перепробував в пошуках своєї справи.

Робота в США

Я завжди хотів побувати в США, подорожувати, але, якщо чесно, ніколи не замислювався над тим, аби тут працювати і жити.

Потрапив сюди зовсім випадково – колега з Betlab переїхав за робочою візою. У компанії є програма стажування, і у них було вакантне місце для QA, він запропонував мою кандидатуру.

Я пройшов мільйон етапів співбесід (у Штатах їх незрівнянно більше, ніж в Україні), і в результаті мене прийняли. Через деякий час компанія вирішила, що я їм підходжу і запропонувала перейти в штат за робочою візою.

Я займаюся автоматизацією тестів, налаштуванням QA-процесів, а також за сумісництвом Supervisor у QA-команді в Дніпрі. Паралельно стажуюся (підвищення кваліфікації) ще в напрямку Project Management.

Компанія, в якій я працюю, це лідер ринку в сфері швидких позик (тут це дуже популярно) і реклами.

Різниця роботи в США і в Україні

Різниця є. Але тут скоріше різниця не в IT, а в культурі бізнесу в цілому.

Американці більше відособлені – прийшов за дзвінком, пішов за дзвінком. Невеликий small talk на перерві – це практично все неформальне спілкування з колегами. З одного боку, це начебто і правильно, але з іншого – дуже незвично, в інших командах, де я працював, колектив був другою сім’єю.

Через деякий час, звичайно, до всього звикаєш і адаптуєшся. Тому для мене такий стиль спілкування вже норма.

Учням – не боятися, QALight – розвиватися

Учням хочу побажати – не боятися дізнаватися нове. Микола Бобошко правильно говорить – увійти в ІT можна і в 60 років, головне знайти в собі мотивацію.

QALight – знаю, що у вас буде все добре! Побажаю тільки зростання і виходу на нові ринки.

P.S. Миколі Бобошко окремий привіт за безмежне джерело мотивації і натхнення.