Новини

Олексій Малашина. Я – тренер

30.06.2020

Наш колектив, тренери і випускники – головна цінність, те, чим пишаємося найбільше. Сьогодні продовжуємо нашу рубрику – «Я — тренер», в якій все і навіть більше про себе розповідають ті профі, які дарують знання в QALight. Cьогодні наш герой – Олексій Малашина. Реальный приклад світчера. Отримавши досвід в організації власного бізнесу та роботі маркетологом, кардинально змінює життя в сторону ІТ-сфери у 2015 році.

Коротка довідка:

Вік – 32

Студенти називають – Льоша, Олексій

В ІТ-сфері – більше 5 років

Веде курс «Тестування програмного забезпечення»

Мій шлях в ІТ і тренерстві

З юного віку я відчував у собі бажання рухатися, щось робити, не сидіти на місці. В 17 років організував власний бізнес з оформлення повітряними кульками, який називався «Piatachok», і пропрацював у ньому чотири роки. Потім вирішив спробувати себе у маркетингу, і з 2009 до 2015 року працював у компанії «Color Club» менеджером з маркетингу. Та в мені завжди було бажання спробувати себе в ІТ-сфері, крім того, це та сфера, де є я бачив перспективи, розвиток і гарний заробіток.

У мене не було в планах програмувати, більше думав про менеджмент і тестування. Власне, так і сталося. Свій шлях я почав як QA Engineer в 2015 році у компанії «PNN Soft». А сьогодні, уже впродовж двох років займаю позицію QA Lead і Scrum Master в компанії «Soley.io».

Не все гладко

Звичайно, мій професійний шлях – це не рівна вимощена дорога. Було багато різних ситуацій – і смішних, і не дуже 🙂

Колись у мене в програмі було дві кнопки. І так склалося, що одній з них я не міг приділити достатньо часу і поганенько її протестував. Потім довго колеги сміялися, що всього дві кнопки, і то одна працює некоректно.  Зараз це згадую з посмішкою і всім раджу не боятися помилок. Адже саме помилки – найкращий вчитель.

Викладати мене запросив Андрій, HR QALight, у 2018 році. Я давно хотів ділитися своїми знаннями, і дуже кайфую від цього донині.

Люблю посмішки людей, люблю, коли люди власними зусиллями змінюються, і найбільше радію, коли знаходять роботу – це прекрасно.

Моє хобі – мої діти

У мене двоє маленьких дітей, тому з хобі складнувато 🙂 Дуже багато часу приділяю родині і своїм донькам. Хоча, ще встигаю займатися бразильським джиу-джитсу.

Тестувальник – це…

Щоб бути класним спеціалістом у тестуванні людина має бути адекватною і вміти бачити все “атомарно”. От і все. Далі тільки навчатися і вдосконалюватися.

Найчастіше від студентів чую запитання: «А як у вас на роботі?» Завжди розказую, як є. Взагалі вважаю, що самої теорії дуже мало, щоб навчитися щось робити, а тим більше отримати хорошу роботу. Тому своє викладання будую на реальному проекті, щоб всі могли на практиці спробувати свої зусилля. І, як показує досвід, це дуже круто працює.

Онлайн

З приходом карантинних обмежень і різким переходом груп в онлайн мені трошки незвично, не вистачає людського тепла, емоцій. Важко вдивлятись в обличчя, особливо, коли вимкнені камери студентів 🙂

Студентам, мені здається, теж цього не вистачає, але як показав цей досвід, якість освіти точно не залежить від формату навчання. Онлайн, звичайно, економить час, як мінімум, на дорогу, і має купу своїх плюсів. 

І найголовніше

В ІТ, як і в будь якій справі, порада одна: «Не бійтесь і фігачте».