Новини

Сергій Бондаренко. Історія успіху

26.02.2019

IMG_2540

Тестування присутнє в кожній сфері нашого життя, і Сергій Бондаренко – один з тих, хто прекрасно це знає і все життя займається забезпеченням якості того чи іншого продукту. У 2015 році він успішно пройшов курси в QALight і вже сьогодні Сергій досяг того, про що мріють багато інших – успішно працює у Кремнієвій долині. В нього неймовірно багата життєва та професійна історія, про яку сам він розповідає далі.

«З самого початку та протягом своєї наукової та викладацької діяльності я був активним користувачем комп’ютерної техніки та програмного забезпечення. Першими персональними комп’ютерами, які були використані мною в професійних цілях, стали ПК виробництва заводу «Електронмаш» – «ДВК», «Нивка», «Пошук», які, незважаючи на низьку оперативну пам’ять та малу ємність жорсткого диску, дозволяли створювати не складні програми для розрахунків – результатів експериментальних дослідів та будування різного роду діаграм у сфері фізики полімерів.

Вже тоді, у кінці 80-х років, було зрозуміло, що якість розробляємої комп’ютерної програми має дуже велике значення для користувача. Не маючи у той час ніяких теоретичних основ тестування, я разом з колегами виконував оцінки програм, написаних на елементарній мові програмування BASIC, а також здійснював пошук та виправляв помилки у коді, які сьогодні ми називаємо «багами».

Пізніше, працюючи на різноманітних посадах у департаменті вищої освіти Міністерства освіти та науки України, моїми обов’язками було проведення заходів із забезпеченням якості вищої освіти в Україні. Також я приймав безпосередню участь у розробці вимог до професійних компетенцій, якими мають володіти випускники університетів з послідуючою верифікацією результатів та оцінки валідності тестових методик. При цьому використовувалися відповідні комп’ютерні програми.

З того часу забезпечення якості стало сферою моїх професійних інтересів.

Після завершення кар’єри державного службовця в мене не було ніяких сумнівів стосовно сфери, де я можу ефективно застосувати свої знання та багаторічний досвід. Звісно, це – забезпечення якості комп’ютерних програм.

Центр підготовки ІТ-спеціалістів QALight надав можливість інтегрувати мій практичний досвід по забезпеченню якості освіти з теоретичними основами забезпечення якості комп’ютерних програм. Але найголовніше – це придбання практичного досвіду в тестуванні програм, автоматизація цього процесу, а також оволодіння широким спектром інструментарію, який дозволяє ефективно забезпечувати якість програмного продукту, розробляється із застосуванням сучасних методик.

В QALight я проходив курси «Базовий модуль тестування» (червень – листопад 2015) та «Автоматизація тестування з використанням Selenium WebDriver» (грудень 2015 – лютий 2016).

Звісно, це стало можливим завдяки наполегливій праці талановитих тренерів, які відважно працюють у школі, надаючи як теоретичні знання, так і практичні навички. Мої очікування по підвищенню кваліфікації в QALight були не тільки виправдані, але й значно перевершені.

Підвищувати свій професійний ІТ-рівень в QALight мені було цікаво та легко, оскільки отримання нових знань та самоосвіта – це звичний стиль мого життя. До того ж, навчання в Центрі проводилося в процесі роботи над реальними проектами і, головне – в теплій та дружній атмосфері.

Навички, отримані в QALight, зокрема, автоматизація, робота з базами даних стала у пригоді мені у Кремнієвій долині (Каліфорнія, США), особливо, коли я починав працювати над проектом по забезпеченню якості в програмній інженерії в Intel Corp. в м. Санта Клара.

На сьогодні майже 102 000 працівників Intel у 57 різноманітних офісах по всьому світу виконують значну інноваційну роботу з величезними масивами даних, щоб люди могли їздити у безпілотних автомобілях, відчувати віртуальні світи, поєднуватися один з одним через надшвидкісні мобільні мережі, встановлювати контакт інтелекту з комп’ютером способами, які сьогодні нас вражають. Робота в Intel повністю відповідає само мотивації, надає унікальну можливість реалізовувати свій інтелектуальний потенціал у сфері забезпечення якості, а також застосовувати накопичений багаторічний досвід вченого, педагога та менеджера у створенні інноваційних програмних продуктів.

Для майбутніх слухачів тренінг-центру QALight важливо мати на увазі, що освіта сьогодні необхідна щоб вижити в поточному високотехнологічному світі, але для того, щоб досягти успіху, необхідна мотивована самоосвіта.

По завершенню дозволю собі процитувати один з мудрих висловів 26-го президента США Теодора Рузвельта: «Краща нагорода в нашому житті – це займатися ділом, яке того варте».