Новини

Ганна Бабинець. Історія успіху

24.05.2023

Скільки існує стереотипів, які зупиняють людей переходити в сферу ІТ, проте історія однієї із випускниць тренінг-центру QALight руйнує їх. І про жінок в ІТ, і про неможливість поєднання роботи/навчання з курсами, і про те, що після курсів ніхто на роботу влаштуватися не може, а тим паче неможливо отримати оффер під час війни. Отже, це історія Ганни Бабинець, яку вона розповідає далі сама.

Тренінг-центр Ганна обрала за рекомендацією рідних, визначилася з курсом, який підійшов їй найбільше (Базовий модуль тестування), і одразу поринула у процес навчання:

«Так сталося, що до початку навчання в QALight мій досвід роботи на комп’ютері обмежувався функціями звичайного користувача, тому багато професійних програм для мене були в новинку. Це викликало занепокоєння, але в цьому питанні з початку навчання допомогли впоратися викладачі і команда тренінг-центру, які завжди були на зв’язку і в усьому допомагали.

Навчання в QALight перевершило всі мої очікування. Мені сподобався сам процес. Це відбувалося ще до карантину, тому ми навчалися оффлайн. Поєднуючи навчання на денній формі у вищому навчальному закладі, я очікувала таку ж атмосферу та підхід до навчання, але в QALight все було по-іншому, тому що навчання було насичене великою кількістю цікавих практичних занять, які допомагали із засвоєнням теорії і розумінням всього, що ми вчили.

Досі памʼятаю заняття з тестування програмного забезпечення з Миколою Бобошко. Ми ділилися на команди та влаштовували покер планування, писали тест-плани та всю потрібну документацію. На курсі «Unix та мережі», який викладав для нас Дмитро Сидоренко, також було багато практичних занять. Всі ці знання дуже допомагають у працевлаштуванні та потім у самій роботі. Не зважаючи на те, що під час самого навчання бувало складно і це займало досить багато часу, користь приносить по цей час.

Йдучи в QALight, я планувала отримати нову професію та влаштуватися на роботу.  В результаті мої очікування були виправдані – я отримала відповідні знання та практичні навички, які допомогли мені знайти першу роботу в IT-сфері. Також я ціную особливо те, що в QALight є підтримка для студентів навіть після закінчення курсу – можна отримати консультації з питань працевлаштування та професійного розвитку».

Ганна завершила «Базовий модуль тестування» на початку 2019 року, але одразу до пошуків роботи не приступала, адже отримала щасливу звістку про вагітність і, звісно, залишилася в декреті з малюком. Та цей час жінка не гаяла дарма, а продовжувала самостійно вдосконалювати свої знання, дивитися навчальні відео та читати професійну літературу. І ці зусилля не лишилися не поміченими: «Після повернення до активного пошуку роботи, я пройшла співбесіду на стажування в одній компанії, яку допомогли знайти в QALight, і почала там свій кар’єрний шлях».

 

Після повномасштабного вторгнення московії на територію України Ганна виїжджала за кордон, в першу чергу рятуючи від війни маленьку дитину, залишивши в Україні все, в тому числі і роботу. Але навіть у вимушеному від’їзді жінка не зупинялася, працювала над підвищенням своєї кваліфікації, і це допомогло знайти нову роботу.

 

«Зараз я працюю в компанії IT INNOVATIONS, куди влаштувалася вже під час повномасштабної війни. Було складно відновити кар’єру після перерви у зв’язку з війною і від’їздом. Я неодноразово зверталась до тренера та директора QALight Миколи Бобошко за порадою, як покращити свої навички, і одного разу він повідомив мені про відкриту вакансію в компанії, яка шукала тестувальника. Я пройшла співбесіду та виконала тестове завдання – і була щаслива отримати оффер на цю роботу.

 

Компанія IT INNOVATIONS займається професійною розробкою програмного забезпечення та інженерією на замовлення, розробкою власних продуктів, має досвідчений R&D департамент та здійснює інтеграції рішень під вимоги замовників.

 

В нас неймовірно крутий колектив. Ми як одна родина, класно працювати, коли на роботі налагоджений позитивний клімат, завдяки якому швидко віддаємо якісний результат. Дуже щаслива, що працюю саме тут. І дякую Миколі Бобошко за таку важливу підтримку і поради».

 

Ганна розповідає, що з переходом у сферу ІТ її життя значно змінилося, з’явилися нові знайомства, цікаві люди, захоплюючі проекти та нові перспективи.

 

«Я не планую зупинятися у своєму розвитку і хочу ще пройти курс з автоматизованого тестування в QALight, оскільки це дозволить мені отримати нові знання та навички у цій галузі, що стане в нагоді при здійсненні моїх професійних обов’язків», – розповідає жінка.

Маючи досвід багатьох співбесід та не одного проекту за плечима, Ганна Бабинець ділиться порадами та побажаннями для випускників, студентів і майбутніх учнів QALight:

 

«Ось декілька побажань для майбутніх учнів:

Знаходьте своє покликання та отримуйте насолоду від отримання нових знань.

Бажаю вам відкритих дверей до кар’єрного розвитку та успішних проектів в майбутньому.

Знаходьте у собі віру та силу для подолання складнощів, які ви зустрінете під час навчання. Якщо ви будете прагнути до своєї мети, ви обов’язково її досягнете.

А готуючись до першої співбесіди на посаду тестувальника, крім готовності до теоретичних  питань, я би порекомендувала показати свою мотивацію. Розкажіть, чому ви хочете працювати у цій компанії та чому вас цікавить робота в ІТ-індустрії. Показуйте свою мотивацію та бажання навчатися новому. Також підготуйте запитання, які ви можете задати своєму співрозмовнику під час співбесіди. Це покаже вашу зацікавленість в компанії та допоможе вам краще зрозуміти їхню культуру та робочий процес».

 

«А от щодо побажань для тренінг-центру QALight, то ось що я бажаю:

Бажаю, щоб QALight залишався лідером в галузі навчання QA та розробки ПЗ і продовжував надавати відмінну освіту та навчання.

Бажаю успіхів та процвітання для всього колективу QALight, продовжувати допомагати учням і випускникам досягати своїх цілей та мрій. Ви змінюєте життя на краще!».