Новини

Випускники допомагають випускникам

09.12.2021

Випускники допомагають випускникам

Сергій Бондаренко, завершивши у 2015 році курси QALight і успішно влаштувавшись на роботу мрії в Кремнієвій долині, сьогодні готовий допомагати  випускникам QALight також змінювати свої життя на краще та реалізувати свою мрію про Мекку айтішників.

IT-фахівці – дуже затребувані спеціалісти у Штатах. Пропозиції щодо роботи у цій сфері є завжди, проте практично всі вони розраховані на людину, яка як мінімум має дозвіл на роботу в США. Що ж тоді робити, якщо є ціль переїхати до Сполучених Штатів Америки та реалізувати свій професійний потенціал саме там. З таким запитом і допомагає Сергій Бондаренко.

Що це за ініціатива, як можна нею скористатися та кому вона доступна – ми детально розпитали в Сергія і розкажемо далі.

 

ЩО ТАКЕ ВІЗА ЕВ-1 ТА ХТО МОЖЕ ЇЇ ОТРИМАТИ

Віза ЕВ-1 в Америці є першою категорією серед імміграційних віз за наймом. EB-1 дає можливість людям, які мають визначні академічні чи робочі досягнення, переїхати до США.

Талант, досягнення та успіх у своїй галузі – головні аргументи для отримання імміграційної візи ЕВ-1. Грін-карта для іноземців з визначними здібностями дає право на постійне проживання та роботу в США головному заявнику та його сім’ї.

Отримання візи та подання документів на грін-карту на підставі видатних досягнень – процес непростий, з безліччю нюансів. Взагалі, простих шляхів переїхати до США немає. Чи то політичний притулок, лотерея чи віза нареченої, возз’єднання з батьками та подружжям – скрізь є свої особливості та складності.

Сфери, у яких можна показати свою екстраординарність, – це наука, бізнес, спорт та мистецтво.

Квот для ЕВ-1/ЕВ2 практично немає. ЕВ-1/ЕВ2 – це типи віз, у яких грін-карти є практично завжди. Їхня квота становить 28.6% від річного ліміту робочих імміграційних віз для всіх країн (близько 140 000 на рік). Але з огляду на те, що імміграційна служба вважає, що ЕВ-1/ЕВ2 створені для людей, які входять максимум у топ 5% у своїй категорії, за ними приїжджає не дуже багато людей, оскільки багато хто просто не знає про умови цього типу імміграційної візи.

Вимоги для отримання ЕВ-1/ЕВ2 залежать від того, у якій категорії (галузі) претендент подає на візу. Найвірніший спосіб отримати візу підкатегорії (до якої входять бізнес, наука, освіта та спорт) – це підтвердити отримання особливо важливої ​​міжнародної премії (наприклад, бути Нобелівським лауреатом, мати золоту Олімпійську медаль тощо). Таких людей одиниці, тому якщо такої нагороди немає, то треба відповідати щонайменше трьом критеріям із цього списку:

• Отримання малих національно/міжнародно-визнаних призів/нагород за майстерність у вашій сфері діяльності;

• Членство в асоціаціях, які вимагають визначних досягнень у вашій сфері діяльності, таких як визнання експертів цієї сфери;

• Публікації у провідних виданнях про вас та вашу роботу у певній сфері діяльності;

• Суддівство у вашій сфері діяльності;

• Особистий внесок у вашу сферу діяльності;

• Авторство наукових/навчальних статей у вашій сфері діяльності, опублікованих у провідних виданнях;

• Демонстрація/подання ваших робіт на виставках/тематичних заходах;

• Важлива роль у відомих організаціях;

• Досить висока заробітна плата порівняно із середнім заробітком у вашій сфері діяльності;

• Комерційний успіх (високий гонорар) у наданні послуг, що стосуються вашої сфери діяльності.

 

Чи можу я надати широку документацію до таких мінімальних вимог?

• Чи я в’їжджаю на територію США з метою продовжити роботу в моїй сфері визначних здібностей?

• Чи принесе моє перебування на території США значну користь державі?

Якщо ви відповідаєте цим вимогам, то ви здатні успішно претендувати на отримання візи ЕВ-1 або ЕВ2.

Усі критерії працюватимуть лише у тому випадку, якщо вони стосуються професійної сфери претендента на візу. Наприклад, якщо йдеться про публікації, то вони мають стосуватися саме визначних досягнень претендента у його сфері, а не розповідати, наприклад, про те, що претендент є філантропом. Те саме стосується й інших вищезгаданих критеріїв.

Програмісти теж бувають “екстраординарними”. Програмістам та іншим представникам IT-індустрії цілком підходить такий вид імміграції. У цьому випадку адвокати просто приділяють велику увагу рекомендаційним листам від роботодавців чи експертів. Якщо програміст працював на Apple, Intel, Google або подібні великі компанії, виконував серйозні проекти, наприклад, реформував IT-структуру компанії, що допомогло прискорити чи оптимізувати якісь процеси, то про це може написати один із керівників компанії. Потрібно розписати детально, за пунктами, що цей програміст зробив, у чому була значимість, навести приклади. Такі листи – один із критеріїв, який говорить про значущість людини, її ключову роль у діяльності організації. Більш того, зазвичай таким людям багато платять – це ще один критерій. Тут можна послатися на статистику, не тільки офіційну, а й дані рекрутингових компаній, що ця людина отримує більше, ніж у середньому на ринку. Інтелектуальним продуктом програміста може бути програма, розробка, новітня система, і можна доводити її значимість з допомогою комерційного успіху на ринку.

 

ОТРИМАННЯ ВІЗИ ЕВ-1 САМОСТІЙНО – ЧИ РЕАЛЬНО?

Цей тип візи передбачає подання документів як за допомогою адвоката, так і самостійно. Виходячи з досвіду, насамперед необхідно:

• Прийняти мотивоване рішення щодо імміграції;

• Самостійно вибрати, як мінімум, три з десяти критеріїв, наведених вище, яким ви повинні відповідати;

• Звернутися за консультацією до імміграційного адвоката зі США.

Сьогодні вартість послуг імміграційних адвокатів на всі види імміграції до США зросли. Тому у людей, які бажають переїхати до США по лінії ЕВ-1/ЕВ2, часто виникає природнє бажання заощадити та подати пакет документів самостійно.

Питання для вас тільки в одному – чи можете ви виконати цю роботу як адвокат або краще?

Треба чесно відповісти на ряд запитань, чи готові ви починати роботу самостійно. Серед цих пунктів:

1. Абсолютне розуміння законів, правильне їх трактування та вміння використовувати тексти законів у різних ситуаціях;

2. Досвід у написанні юридичних текстів, оформлення подання та ведення юридичної справи;

3. Знання англійської на рівні написання юридичних текстів.

4. Достатня кількість часу для ведення юридичної справи та повна моральна готовність до відмови.

Не в1сі кейси ЕВ-1/ЕВ2 можуть бути сформовані без допомоги адвоката.

Близькі до досліджень і науки люди зазвичай відповідають на ці питання позитивно, адже особливості їхньої роботи вимагають наявності саме цих якостей. Саме тому, вчений потенційно спроможний самостійно оформити свій кейс.

Якщо хоча б на одне з наведених питань відповідь негативна – значить потрібен адвокат. Можна бути спортсменом-чемпіоном, геніальним художником, талановитим артистом, блогером тощо, але при цьому не вміти суто офіційною мовою класифікувати та обґрунтовано довести власні досягнення. Звісно, ​​невміння написати десяток сторінок обґрунтування не зменшує талантів цих людей, але значно зменшує шанси отримати схвалення у своїй справі.

 

НАВІЩО АДВОКАТ

Імміграційний адвокат, будучи хорошим аналітиком, буде вивчати ваші досягнення не тільки на предмет відповідності якимось звичним критеріям, але і знайде оптимальний алгоритм побудови імміграційної справи і надасть найпереконливіші докази з усього комплексу питань.

Адвокат бере оплату за аналіз вашої справи, рекомендації щодо підготовки документів та подання цих документів у найбільш вигідному для вас світлі (сюди входить і юридично грамотне комплектування пакета, і написання супровідного листа). За розглянутою категорією, адвокат ще пояснить вам, як краще написати рекомендаційні листи і навіть надасть зразок. По суті – це все. «Дрібниці», наприклад, заповнення та відправлення петиції – не береться до уваги, це – само собою. Якщо вам здається, що цього мало або вартість послуги невиправдано висока, а, головне, що ви можете зробити все самі – тоді вперед!

 

ЧИ ПОТРІБЕН ОФФЕР

Оффер не є необхідною вимогою для іноземців із визначними здібностями. Проте петиція має супроводжуватися чітким доказом того, що іноземець приїжджає до США з метою продовжити роботу у своїй сфері. Цей доказ повинен включати перспективний план того, яким чином заявник має намір продовжити свою діяльність у США.

 

ЯКІ ПЕРЕВАГИ ТАКОЇ ВІЗИ?

Переваги візи ЕВ-1:

• Надає можливість жити та працювати в Україні поки йде процес підготовки документів, подання петиції до USCIS та її розгляд;

• Відсутність потреби у пропозиції про роботу від американського роботодавця;

• Сім’я заявника (чоловік та неповнолітні діти віком до 21 року, не одружені) також отримують грін-карти США;

• Інформація про імміграційну візу для людей з визначними здібностями представлена ​​на офіційному сайті Служби громадянства та імміграції Державного департаменту США (USCIS).

 

БЕЗКОШТОВНА ПОПЕРЕДНЯ ОЦІНКА ТА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Ми пропонуємо безкоштовну консультацію та попередню оцінку відповідності критеріям екстраординарності. На консультації фахівець відповість на запитання щодо цієї теми та проінформує вас щодо етапів підготовки та збору документів.

Електронна пошта для запису на консультацію: tebondare@gmail.com.

Перед консультацією ми просимо підготувати і надіслати Curriculum Vitae (однією з мов: українська, англійська або російська).