База знань

Класифікація дефектів

Класифікація дефектів, з точки зору ступеня впливу (Severity) на працездатність ПЗ:

Blocker. Помилка, яка приводить програму в неробочий стан. Подальша робота з системою, що тестується, або її ключовими функціями – неможлива.

Critical. Критичний дефект, що приводить деякий ключовий функціонал в неробочий стан. Так само це може бути істотне відхилення від бізнес логіки, неправильна реалізація необхідних функцій, втрата користувача даних і т.д.

Major. Досить серйозна помилка, яка свідчить про відхилення від бізнес логіки або порушує роботу програми. Не має критичного впливу на додаток.

Minor. Незначний дефект, що не порушує функціонал програми, що тестується, не відповідає очікуваному результату. Наприклад, помилка дизайну.

Trivial. Баг, який не має вплив на функціонал або роботу програми, але який може бути виявлений візуально. Наприклад, помилка в тексті.

Градація дефектів, з погляду пріоритетності виправлення (Priority):

High. Баг повинен бути виправлений якомога швидше, оскільки він критично впливає на працездатність програми.

Medium. Дефект повинен бути обов’язково виправлений, але він не робить критичний вплив на роботу програми.

Low. Помилка повинна бути виправлена, але вона не має критичного впливу на програму і усунення може бути відкладено, залежно від наявності інших більш пріоритетних дефектів.

За допомогою такої класифікації організована робота багатьох систем відслідковування помилок, у тому числі Jira. Ознайомившись з цими термінами, Ви зможете краще розуміти життєвий цикл дефекту, а це необхідний крок на шляху становлення тестувальника.

Зв'язатися з нами

Адреса: г. Київ, 03058, а/с 24