База знань

Що не так з Android?

Android популярний. І Google намагається зробити систему ще кращою. Для цього програмісти компанії вигадують нові можливості та пропонують розробникам використовувати їх у своїх програмах. Проте не завжди це виходить добре.

Тут нам захотілося зібрати всі невдалі або спірні моменти з Android SDK. Кожен розділ буде доповнюватися деталями, що розкривають недоліки.

Потоки

Якщо ви починали розробляти програми під Android з 2011 року або раніше, то, напевно, пройшли через весь зоопарк, пов’язаний з роботою потоків. Майже щороку з’являлися нові способи, які обіцяли легке життя. А потім знову все по новій.

Thread, Handler, Activity.runOnUiThread (Runnable), View.post (Runnable), AsyncTask, IntentService, Loader і т.д. Зараз популярний RxJava, який Гугл потихеньку почав дозволяти використовувати та допускає його у зв’язці з LiveData.

Фрагменти

Фрагменти дуже активно насаджувалися компанією Google, проте багато розробників чинили цьому запеклий опір. Вони складні, незручні та непрактичні. Навіть у самій компанії деякі програмісти частково погоджувалися з цією точкою зору.

Android Wear

На годинник покладалися великі надії, але, чесно кажучи, вони не вистрілили. Хоча Google щось там постійно допилював, особливого інтересу у розробників до цієї теми не спостерігається.

Планшети

На даний момент ринок планшетів вмирає. Провини Google у цьому немає. Вони активно працювали в цьому напрямку і навіть випустили планшети під своєю маркою. У мене їх було дві штуки – першого і другого покоління. Але зараз на них особливо не акцентують увагу. Всі старі рішення для роботи з планшетами робочі (фрагменти для двопанельних додатків), нічого нового більше не придумали, якщо не брати до уваги багатовіконний режим (поки що особливо не зустрічається).

Lock Screen

У Android 4.4.2 дуже широко рекламувалася можливість створювати віджети на екрані блокування. Через рік у Android 5.0 цю лавочку прикрили.

Live Folders

Живі папки – вони з’явилися ще у Android 1.5. Я бачив їх у Android 2.2, але не розумів, навіщо вони потрібні.

Android Beam

Коли з’явилася підтримка NFC, то одночасно Google представив Android Beam. Ви коли-небудь користувалися цим? А розмов-то скільки було.

Daydream

Daydream – це хранителі екрану, знайомі нам з Windows. Формально вони ще існують, у мене на сайті є стаття про їх створення. Але у 2016 році Google вирішив використовувати цю назву для віртуальної реальності. Коли я слухав доповідь на Google I/O, то подумав, що недочуваю. Невже фантазії не вистачило на іншу назву?

Зв'язатися з нами

    Адреса: м. Київ, 03058, а/с 24