База знань

Тестування установки

Тестування установки несе відповідальність за якість установки ПО, його оновлення та деінсталяції.

До нас уже давно увійшло у звичку, що практично все програмне забезпечення (особливо коли говоримо про ОС сімейства Windows) має автоматичні інсталятори, деінсталятори, які самі вміють оновлюватися. Але коли мова йде про промислове програмне забезпечення, що використовується на різноманітних апаратних платформах та їх масштаби, установка є досить трудоємним та складним процесом.

У разі роботи з подібними типами додатків та розподіленими системами, установка представляє з себе процес почергових операцій, які описані в технічній документації, до якої можна віднести план установки – Deployment Plan. За допомогою даного документа можна не лише дізнатися алгоритм установки програми, але і його способи повернення в попередні стани, у разі виникнення різноманітних неполадок або помилок.

Виходячи з цього, можемо визначити, що тестування установки представляє з себе перевірку не лише самого процесу установки програмного забезпечення, але й плану установки, що забезпечує ефективність та надійність інсталяції ПЗ.

Хоч процес установки і не є головною функціональністю розроблюваного додатку, від його зручності, стабільності та надійності залежить вагома частина репутації програмного забезпечення в цілому, а значить, і репутації компанії-розробника.

Зв'язатися з нами

    Адреса: м. Київ, 03058, а/с 24