База знань

QA, QC і тестування

Так в чому ж різниця між QA та тестуванням, і що таке Quality Control?

Багато людей досі плутають ці поняття, що, власне, і не дивно, беручи до уваги, що в нашій країні вони найчастіше можуть використовуватися для описання одних і тих же процесів. Але з формальної точки зору, а саме вона нас, як спеціалістів і цікавить, ці три поняття мають суттєво різні значення.

Можна оформити їх співвідношення у вигляді таблиці:
qa_qc

 

Таким чином, ми можемо побудувати модель ієрархії процесів забезпечення якості: Тестування – частина QC. QC – частина QA.

qa_qc2

Іншими словами, Quality Assurance забезпечує правильність та передбачуваність процесу, в той час, як Quality Control передбачає контроль дотримання вимог. Тестування же, в свою чергу, забезпечує збір статистичних даних і внесення їх в документи, створенні в рамках QC-процесу.

Якщо провести аналогію з процесом конструювання, наприклад, велосипеда, отримаємо таку картину:

  • За допомогою тестування ми можемо визначити, чи працюють всі деталі і сам велосипед в цілому так, як ми очікуємо. Чи з правильних матеріалів він роблений, із використанням необхідних методик та інструментів чи ні. Тобто, мається на увазі, що об’єкт для тестування вже існує.
  • Завданням же QA є забезпечення відповідності всіх етапів конструювання нашого велосипеда визначеним стандартам якості, починаючи з планування та створення креслень та закінчуючи складанням вже готового велосипеду. Тобто, якості об’єкту увага приділяється ще до створення самого об’єкту.

Зв'язатися з нами

    Адрес: г. Киев, 03058, а/я 24