База знань

Мобільний та веб-додаток. У чому різниця?

Отже, почнемо із загального розуміння. Мобільний додаток – той, що ми використовуємо у смартфоні, веб-додаток – той, що працює в браузері. А тепер давайте детальніше розглянемо кожен.

Веб-додаток

Часто можна зустріти нерозуміння того, чим же веб-додаток відрізняється від будь-якого сайту, і чи є взагалі ця різниця. Так, різниця є. І зараз розглянемо, в чому вона полягає.

Так, браузер може відкрити і сайт, і додаток. Але ось в чому їхня різниця:
1. Розширена аутентифікація.
Під час використання веб-додатку користувач може змінювати контент, створювати його, завантажувати чи видаляти тощо.
2. Складні функції.
Для сайту використовуються умовно прості функції – відсортувати товари, покласти їх у кошик, оплатити тощо. Тобто це ті функції, що доступні на різних CMS. Для більш складних функцій, як от можливість забронювати готель чи обмінятися повідомленнями використовуються веб-додатки на основі фреймворків.
3. Деплоймент.
Внести будь-які зміни на сайті досить просто, тоді як для веб-додатку потрібні повноцінна компіляція та розвернення нового програмного забезпечення.

У нашому щоденному використанні ми зустрічаємо веб-додатки всюди, наприклад це можуть бути:
• Онлайн-редактори;
• Месенджері, соціальні мережі;
• Крупні торгівельні майданчики, магазини, маркетплейси;
• Банки;
• Онлайн біржі та аукціони;
• Служби доставки;
• Сервіси бронювання квитків, готелів, житла тощо.

Є три види веб-додатків: PWA, HTML-5, SPA.

PWA. Може покращуватися пропорційно технологіям, тому що новішою є версія ОС, то кращою буде робота. Зручний інтерфейс користувача, схоже на мобільний додаток. Одночасно індексується в пошукових мережах, дає змогу зберегти на екран іконку швидкого доступу. Вимагає підключення по захищеному протоколу HTTPS, але частково може працювати без інтернету.

HTML-5. Доступна у будь-яких браузерах, але без інтернету не працює. Ідеально підходить для випадків, коли потрібно швидко створити якісний веб-додаток, зручний і приємний для користувача.

SPA (Single Page Application). Односторінковий веб-додаток із можливістю динамічного оновлення. Статична основа залишається без змін, змінюються лише ті дані, з якими власне взаємодіє користувач.

Мобільний додаток

Відрізнити мобільні додатки дуже просто – це ті самі веб-додатки, тільки в смартфоні, що знаходяться за іконками з назвами програм у Вашому телефоні, планшеті тощо.

Можна виокремити дві великі категорії технологій, за допомогою яких можна створити мобільний додаток:
1. Нативні. Програми написані рідними мовами мобільної платформи — Java та Kotlin для Android та Swift та objective-C для iOS/iPadOS.
2. Гібридні. Універсальні додатки, що не прив’язуються до платформи. Для їхньої розробки використовуються одночасно нативні і веб-технології. Тут можна зекономити на розробці окремо для версії iOS та Android, але такий варіант не підходить для масштабних проектів і буде менш зручним і приємним для користувачів у своїх можливостях, зручностях, функціоналі.

Цикл створення мобільних і веб-додатків дуже подібний, а результат іноді отримується ідентичний, все ж цими програмами займаються різні програмісти та використовують різні мови. Більше того, суміжні спеціалісти, що займаються проектом, також матимуть різні стратегії та підходи до роботи.

Для кожного проекту вибір між мобільним та веб-додатком виконується окремо. Адже до уваги потрібно брати багато чинників. Найголовніше – це потреби й очікування користувачів. Крім того, варто розуміти бюджет та строки створення програми. Варто врахувати також технічні можливості того чи іншого майданчика та плани щодо просування майбутнього додатка. Зваживши всі ці моменти, ми й приймаємо рішення про створення того чи іншого додатка.

Зв'язатися з нами

    Адреса: м. Київ, 03058, а/с 24