База знань

Життєвий цикл ПЗ

Тестування – не ізольований процес. Це частина моделі життєвого циклу програмного забезпечення (Software Development Life Cycle, SDLC). Саме тому вибір засобів та методик тестування буде безпосередньо залежати від обраної моделі розробки. У цьому розділі ми розглянемо підходи до розробки програмного забезпечення, що найчастіше використовуються, а також популярні сьогодні методології та практики, такі як Agile та Scrum.

Життєвий цикл програмного забезпечення (також має назву цикл розробки) – це умовна схема, що включає в себе окремі етапи, які є стадіями розвитку процесу створення ПЗ. При цьому, на кожному етапі виконуються різні дії.

sdlc2

Цикл розробки пропонує шаблон, використання якого полегшує проектування, створення та випуск якісного програмного забезпечення. Це методологія, що визначає процеси та засоби, необхідні для успішного завершення проекту.

Хоча й реалізація принципів побудови моделі життєвого циклу для різних компаній може суттєво відрізнятися, існують стандарти, такі як ISO/IEC 12207, що визначають прийняті практики розробки та супроводження програмного забезпечення.

Мета використання моделі життєвого циклу – створити ефективний, економічно вигідний та якісний програмний продукт.

Зв'язатися з нами

    Адреса: м. Київ, 03058, а/с 24