База знань

Тестування мобільних додатків

Тестування мобільних додатків – це процес, за допомогою якого прикладне ПЗ, розроблене для портативних мобільних пристроїв, перевіряється на його функціональність, зручність використання та сумісність. Тестування може бути мануальним або автоматизованим.

 1. Функціональне тестування є найбільш базовим тестом на перевірку відповідності вимогам для будь-якої програми. Як і інші додатки, засновані на призначеному для користувача інтерфейсі, мобільні додатки вимагають ряду взаємодій людини у сценаріях користувача.
 2. Тестування сумісності найважливіше тоді, коли справа доходить до тестування мобільних додатків. Мета тестування мобільного додатку на сумісність, як правило, полягає в тому, щоб ключові функції програми працювали належним чином на конкретному пристрої. Сама сумісність повинна займати всього кілька хвилин і може бути заздалегідь спланованою. Прийняти рішення, які тести на сумісність мобільних пристроїв слід виконати, є нелегким завданням (оскільки тестування на усіх існуючих пристроях просто неможливе). Тому необхідно підготувати тестову матрицю з кожною можливою комбінацією та розставити пріоритети для клієнта.
 3. Localization Testing. Сьогодні більшість додатків призначені для глобального застосування, і тому дуже важливо пам’ятати про регіональні особливості, такі як мови, часові пояси і т.д. Важливо перевірити функціональність програми, коли користувач змінює часовий пояс. Необхідно враховувати, що іноді західні дизайни можуть не працювати з аудиторією зі східних країн або навпаки.
 4. Laboratory testing, зазвичай проводиться мережевими операторами, виконується моделюванням усієї бездротової мережі. Цей тест виконується з метою виявлення будь-яких збоїв у тому випадку, коли мобільний додаток використовує передачу голосу та/або дані про виконання окремих функцій.
 5. Performance Testing охоплює продуктивність клієнтських додатків, сервера та мережі. Завдяки Performance Testing можна ідентифікувати існуючі мережі, сервери та вузькі місця серверних додатків, враховуючи визначене навантаження та поєднання транзакцій.
 6. Stress Testing є обов’язковим тестуванням під час виявлення винятків, зависань та взаємних блокувань, що може залишитися непоміченими під час тестування функціональності й інтерфейсу користувача.

Ось список деяких критеріїв:

 • Завантажте у свій додаток якомога більше даних, спробувавши досягти його межі.
 • Виконуйте знову і знову ті ж самі операції.
 • Виконуйте повторно операції на різних швидкостях, дуже швидко або дуже повільно.
 • Залиште ваш додаток працювати протягом тривалого періоду часу, одночасно взаємодіючи з пристроєм та просто залишаючи його непрацюючим, або виконуючи певне автоматичне завдання, яка займає багато часу, наприклад, слайд-шоу.
 • Випадково відправляти екранні натискання та натискання клавіш у вашому додатку.
 • На вашому пристрої повинні бути запущені кілька додатків, щоб ви могли часто перемикатися між додатком та іншими додатками на пристрої.

 

 1. Security Testing допомагає виявити всі можливі вразливості щодо політик злому, автентифікації й авторизації, безпеки даних, управління сеансами та інших стандартів безпеки. Додатки повинні шифрувати ім’я користувача і паролі під час автентифікації користувача у мережі.

Один із способів тестування сценаріїв, пов’язаних з безпекою, полягає у маршрутизації даних вашого мобільного пристрою через проксі-сервер, такий, як OWASP Zed Attack Proxy, і пошуку уразливості.

 1. Usability Testing оцінює додаток на основі наступних трьох критеріїв для цільової аудиторії: ефективність; точність і повнота; задоволеність. Дуже важливо провести юзабіліті-тестування на найбільш ранньому етапі розробки програми. Цей вид тестування вимагає активної участі користувачів, і результати можуть вплинути на дизайн програми, що дуже важко змінити на пізніших етапах проєкту.

Існує ще безліч тестів, які необхідно провести під час тестування мобільного додатка:

 • Installation/Uninstallation testing
 • Updates Testing
 • Certification Testing
 • Screen Orientation / Resolution
 • Memory Leakage Testing
 • Available Tools
 • Touch Screens
 • Soft & Hard Keys

Зв'язатися з нами

Адреса: г. Київ, 03058, а/с 24