Тестування мобільних додатків – це процес, за допомогою якого прикладне ПЗ, розроблене для портативних мобільних пристроїв, перевіряється на його функціональність, зручність використання та сумісність. Тестування може бути мануальним або автоматизованим.
- Функціональне тестування є найбільш базовим тестом на перевірку відповідності вимогам для будь-якої програми. Як і інші додатки, засновані на призначеному для користувача інтерфейсі, мобільні додатки вимагають ряду взаємодій людини у сценаріях користувача.
- Тестування сумісності найважливіше тоді, коли справа доходить до тестування мобільних додатків. Мета тестування мобільного додатку на сумісність, як правило, полягає в тому, щоб ключові функції програми працювали належним чином на конкретному пристрої. Сама сумісність повинна займати всього кілька хвилин і може бути заздалегідь спланованою. Прийняти рішення, які тести на сумісність мобільних пристроїв слід виконати, є нелегким завданням (оскільки тестування на усіх існуючих пристроях просто неможливе). Тому необхідно підготувати тестову матрицю з кожною можливою комбінацією та розставити пріоритети для клієнта.
- Localization Testing. Сьогодні більшість додатків призначені для глобального застосування, і тому дуже важливо пам’ятати про регіональні особливості, такі як мови, часові пояси і т.д. Важливо перевірити функціональність програми, коли користувач змінює часовий пояс. Необхідно враховувати, що іноді західні дизайни можуть не працювати з аудиторією зі східних країн або навпаки.
- Laboratory testing, зазвичай проводиться мережевими операторами, виконується моделюванням усієї бездротової мережі. Цей тест виконується з метою виявлення будь-яких збоїв у тому випадку, коли мобільний додаток використовує передачу голосу та/або дані про виконання окремих функцій.
- Performance Testing охоплює продуктивність клієнтських додатків, сервера та мережі. Завдяки Performance Testing можна ідентифікувати існуючі мережі, сервери та вузькі місця серверних додатків, враховуючи визначене навантаження та поєднання транзакцій.
- Stress Testing є обов’язковим тестуванням під час виявлення винятків, зависань та взаємних блокувань, що може залишитися непоміченими під час тестування функціональності й інтерфейсу користувача.
Ось список деяких критеріїв:
- Завантажте у свій додаток якомога більше даних, спробувавши досягти його межі.
- Виконуйте знову і знову ті ж самі операції.
- Виконуйте повторно операції на різних швидкостях, дуже швидко або дуже повільно.
- Залиште ваш додаток працювати протягом тривалого періоду часу, одночасно взаємодіючи з пристроєм та просто залишаючи його непрацюючим, або виконуючи певне автоматичне завдання, яка займає багато часу, наприклад, слайд-шоу.
- Випадково відправляти екранні натискання та натискання клавіш у вашому додатку.
- На вашому пристрої повинні бути запущені кілька додатків, щоб ви могли часто перемикатися між додатком та іншими додатками на пристрої.
- Security Testing допомагає виявити всі можливі вразливості щодо політик злому, автентифікації й авторизації, безпеки даних, управління сеансами та інших стандартів безпеки. Додатки повинні шифрувати ім’я користувача і паролі під час автентифікації користувача у мережі.
Один із способів тестування сценаріїв, пов’язаних з безпекою, полягає у маршрутизації даних вашого мобільного пристрою через проксі-сервер, такий, як OWASP Zed Attack Proxy, і пошуку уразливості.
- Usability Testing оцінює додаток на основі наступних трьох критеріїв для цільової аудиторії: ефективність; точність і повнота; задоволеність. Дуже важливо провести юзабіліті-тестування на найбільш ранньому етапі розробки програми. Цей вид тестування вимагає активної участі користувачів, і результати можуть вплинути на дизайн програми, що дуже важко змінити на пізніших етапах проєкту.
Існує ще безліч тестів, які необхідно провести під час тестування мобільного додатка:
- Installation/Uninstallation testing
- Updates Testing
- Certification Testing
- Screen Orientation / Resolution
- Memory Leakage Testing
- Available Tools
- Touch Screens
- Soft & Hard Keys